O gece karargah'ta yaşananlardan birkaç kare FOTO

15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Karargahı'nda, komuta katında yaşananlara ilişkin birkaç görüntü ortaya çıktı

22 Ağustos 2016 Pazartesi 18:39

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı geceye ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı. Görüntülerde, Genelkurmay'daki komuta katında Korgeneral İlhan Talu'nun darbe girişimine katılan Özel Kuvvetler mensubu askerlerle birlikte yürüdüğü görülüyor. NTV 15 Temmuz darbe girişiminde Genelkurmay Karargahı'nda, komuta katında yaşananlara ilişkin görüntüleri ekranlara getirdi.

İşte görüntülerdeki dikkat çeken detaylar:

-Darbe öncesi Genelkurmay Personel Başkanı olan Korgeneral İlhan Talu görülüyor. Görüntülerde Özel Kuvvetler askerleri Talu'nun arkasında yürüyor ve komuta katına gidiyorlar.

Talu ifadesinde "Özel Kuvvetler'den bir kısım askeri gördüğünü ama PKK saldırısına karşı tatbikat olduğunu düşündüğünü" söylemişti. Talu ilerleyen saatlerde ise "tankların gelmesi ile darbe olduğunu anladığını ve kendisini odaya kilitleyip hiç çıkmadığını" savunmuştu. Talu, “Emir subayıma kapıyı kilitlettim. Beraberimizdekilerle olayların yatışmasını bekledik. Onlar gece 01.00’de odadan çıktı. Ben de cumartesi saat 13.00’e kadar odamda bekledim” iddiasında bulunmuştu.

-Fotoğraflarda rütbeleri sökülmüş özel kuvvetler askerleri görülüyor.

ESRARENGİZ SİVİLLER VAR 

-Görüntülerde esrarengiz siviller dikkat çekiyor. O gün orada çok sayıda sivilin de olduğu, darbe girişimine katıldığı görülüyor. Bu sivillerin kim olduğu belli değil.

-Genelkurmay Adli Müşaviri Hayrettin Kaldırımcı ve Tümgeneral Mehmet Dişli de görüntülerde var.

 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×