Nurettin Veren'den AK Partili isimlere 'FETÖ' ithamları

Gülen'in bir zamanlar en yakınlarından biri olan Nurettin Veren, AK Partili birçok ismi sayarak örgütle bağları olduğunu savundu

Nurettin Veren'den AK Partili isimlere 'FETÖ' ithamları

Fetullah Gülen'in bir zamanlar en yakınındaki isimlerden biri olan Yazar Nurettin Veren, AK Partili birçok isim hakkında "Örgütle bağları var" ithamında bulundu. Veren'in saydığı isimler arasında TBMM Eski Başkanı Cemil Çiçek, Milli Eğitim Eski Bakanı Mehmet Sağlam, TBMM Eski Başkanı Bülent Arınç ve AK Parti'nin kurucularından Ali Coşkun da var. 

CNNTürk'te Didem Arslan'ın sunduğu Türkiye'nin Gündemi isimli programda konuşan Ulusal Kanal Program Yapımcısı, Yeni Akit Yazarı Nurettin Veren, ilginç ithamlarda bulundu. Veren, AK Parti içinde Fetullah Gülen'e yakın birçok isim bulunduğunu savundu. 

Veren, Fetullah Gülen'e yakın isimler arasında Cemil Çiçek, Bülent Arınç, Ali Coşkun ve Mehmet Sağlam'ın olduğunu söyledi. Veren, bu isimleri 2008 yılında uyardığını ancak yine de kendisine inanmadıklarını, örgütle ilişkilerini sürdürmeye devam ettiklerini savundu. 

Veren, kendisinin de bir zamanlar örgüt içinde olduğunu, AK Partili Coşkun'u kendisinin örgüte kazandırdığını ancak daha sonra yaptığı uyarılara rağmen Coşkun'un örgütte kalmaya devam ettiğini ileri sürdü. Coşkun'un elindeki son arsasını da örgüte bağışladığını belirten Nurettin Veren, buna kendisinin aracı olduğunu sözlerine ekledi. 
 

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×