Nilüferli öğrenciler İngilizceyi kaynağından öğreniyor

Bursa Nilüfer Eğitim Kurumları, eğitim anlayışında fark oluşturmaya devam ediyor. İngilizce eğitimi konusunda önemli adımlar attıklarını belirten Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dilitatlı “Yabancı dil artık olmazsa olmaz bir unsur oldu.

Nilüferli öğrenciler İngilizceyi kaynağından öğreniyor
17 Ocak 2014 Cuma 18:08

Bursa Nilüfer Eğitim Kurumları, eğitim anlayışında fark oluşturmaya devam ediyor. İngilizce eğitimi konusunda önemli adımlar attıklarını belirten Nilüfer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ali Dilitatlı “Yabancı dil artık olmazsa olmaz bir unsur oldu. Bu yüzden öğrencilerimiz eğitimlerini yabancı öğretmenlerden alıyorlar. Yabancı öğretmenlerimizden önce İngilizce ana dilinin tüm inceliklerini öğreniyorlar. Bu sayede İngilizceyi kuru bir dil olarak öğrenmek yerine bu dilin inceliklerini de öğrenmiş oluyorlar.” dedi.

    İngilizce dilini öğrenmenin artık bir zorunluluk olduğunu dile getiren Genel Müdür Dilitatlı, şunları söyledi: “İletişim kanallarının hızla artması, bütün sektörleri bu dili kullanma zorunluluğuna yönlendiriyor. Bu yüzden bizler Nilüfer Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimizin bir adım ileri taşıyacak donanımlı birer fert olmaları için çalışıyoruz. Bunun için öğrencilerimiz müfredatlarında yer alan İngilizce derslerini, İngiliz öğretmenlerden alıyorlar. Bu noktada çocuklarımız farklı bir dili o ülkeye gitmeden yerinde öğrenmiş oluyorlar.”

    ANA SINIFINDA ÇİFT ANA DİL PROGRAMI

    Billingual Education (Çift Ana Dil Programı) ile ana sınıfından itibaren öğrencilerine yabancı dil öğrettiklerini ifade eden Dilitatlı, “Yoğun yabancı dil eğitimiyle minik öğrencilerimizin İngilizceyi etkin bir şekilde konuşmaları hedefleniyor. Modern eğitim araçlarıyla desteklenen program, yabancı öğretmenler tarafından gösterilen derslerde yurt dışında yaşayabileceği olanaklar sağlanarak İngilizceyi sosyal hayatın bir parçası haline getirmektedir.” diye konuştu.

    ÖĞRETMENLERİMİZİN GELİŞİMLERİNE ‘ELT’ SEMİNERLERİYLE KATKI SAĞLIYORUZ

    Bunun yanında her yıl İngilizce öğretmenlerine yönelik dil eğitimi alanında ELT seminerleri düzenlediklerini hatırlatan Dilitatlı, “Oxford University Press, Selt, Longman, Cambridge University Press, Macmillan, Express ve Heinle gibi dil eğitiminde önde gelen yayınevleri ve İngilizce eğitimi alanında hatırı sayılır yazarların da bulunduğu seminerlere seçkin konuşmacılar da katılıyor. Bu bağlamda seminerlerde İngilizce öğretmenlerinin dil eğitimindeki yeni yaklaşımları uygulamalı olarak görmeleri ve konuşmacılarla fikir alışverişinde bulunmaları ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunmaları hedefleniyor.” ifadesini kullandı.

    ENGLISH FEST İLE ÖĞRENME SÜREÇLERİNİ EĞLENCEYE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ

    Öğrencilerini 5. ve 6. sınıflarda yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimine tabi tuttuklarını belirten Dilitatlı, yaklaşık 10 yıldır Nilüfer Eğitim Kurumları’na bağlı bütün okullarda düzenlenen ve oldukça geniş kapsamlı bir organizasyon olan English Fest (İngilizce Festivali) ile öğrencilerin öğrenim süreçlerini eğlenceli hale getirdiklerini belirtti. Dilitatlı şöyle konuştu: “Bu festivalde öğrenciler yıl içerisinde öğrendikleri İngilizce dilini oyunlar eşliğinde pratiğe dökme fırsatı bulabiliyorlar. Okulun bahçesine kurulan çadırlarda 30’a yakın stant bulunmakta ve buralarda öğrenciler gün boyunca öğrendikleri İngilizcelerini daha da pekiştirmektedirler. Böylelikle öğrenirken eğlenme imkanı bulan çocuklarımız daha başarılı olmaktadırlar.”

    İNGİLTERE TEMALI ÇALIŞMALARLA İNGİLİZCE’Yİ DAHA İYİ KAVRIYORLAR

    Öğrencilerin İngilizceyi sadece sınıf ortamında değil, hayatın içerisine aktararak öğrenmeleri için çeşitli İngilizce temalı etkinlikler düzenlediklerini ifade eden Ali Dilitatlı, School Bazaar etkinliği ile öğrencilerin öğrendikleri yeme ve içme diyaloglarını birebir dramatize ederek pekiştirdiklerini söyledi. Dilitatlı, sözlerini şöyle tamamladı: “Tea Tıme (Çay Saati) etkinliğimizle öğrencilerimiz öğrendiklerini velilerimizle de paylaşıyor. Quız Show (Bilgi Yarışması) ile yine öğrencilerimizin bilgi düzeylerini ölçmekle beraber öğrencilerimiz birbirleriyle rekabet etmenin heyecanını yaşıyorlar. Project Exhibitıon (Proje Sergisi) ile de öğrencilerimiz yıl içinde yaptıkları her türlü İngilizce içerikli çalışmayı okul koridorlarında sergiliyorlar.” CİHAN

Nilüferli öğrenciler İngilizceyi kaynağından öğreniyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×