Nilüfer’de sular musluklardan içilemiyor

Bursa’da suların musluklardan sağlıklı akmadığını belirten Büyük Birlik Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, "Bir süredir Nilüfer ve diğer bazı bölgelerde musluklardan sular içilemiyor. Daha önceleri musluklardan akan sular...

Nilüfer’de sular musluklardan içilemiyor
22 Mayıs 2014 Perşembe 18:48

Bursa’da suların musluklardan sağlıklı akmadığını belirten Büyük Birlik Partisi Nilüfer İlçe Başkanı Mustafa Aydın, "Bir süredir Nilüfer ve diğer bazı bölgelerde musluklardan sular içilemiyor. Daha önceleri musluklardan akan sular sağlıklı bir şekilde hem içiliyor, hem de çay ve yemeklerde kullanılıyordu." dedi.

Bursa’nın en önemli özelliklerinden birinin de temiz suları olduğunun belirten Aydın, "Ancak son zamanlarda suyun hem kokusu, hem renginde değişiklik oldu. Sular içilmediği gibi yemek ve çayda bile kullanılamıyor." şeklinde konuştu.

DİYALİZ MAKİNASI BİLE ÇALIŞAMIYOR

Şebekelerden akan suları arıtma cihazlarının da arıtamadığınıa bildiren BBP’li Mustafa Aydın, "Bu durum evde bakıma muhtaç hastalarımızıda olumsuz yönde etkiliyor. Evde hemodiyaliz yapan hastalar da magdur durumda. Suyun iletkenliğinin yüksek oluşu diyaliz makinasının çalışmasına bile engel oluyor. Dolayısıyla diyaliz makinasına bağlı olarak yaşamlarını sürdüren böbrek hastalarımızda zor durumda kalıyor." dedi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×