Nil Koleji öğrencilerinden Suriyelilere yardım eli

Suriye’de devam eden zulüm ve kıtlık nedeniyle ülkelerini terk ederek komşu ülkelere sığınan yüzbinlerce kişi büyük çile çekiyor.

Nil Koleji öğrencilerinden Suriyelilere yardım eli
21 Ocak 2014 Salı 12:18

Suriye’de devam eden zulüm ve kıtlık nedeniyle ülkelerini terk ederek komşu ülkelere sığınan yüzbinlerce kişi büyük çile çekiyor. Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde boş bir araziye kurdukları çadırlarda kalan 60 aileye Özel Nil Koleji öğrencileri yardım elini uzattı. Öğrenciler harçlıklarını biriktirerek aldığı giyim ve gıda malzemeleri Kimse Yok mu Derneği aracılığıyla mağdur Suriyelilere verdi.

Nil Koleji Müdürü Ali Pehlivan, öğrencilerinin sosyal dayanışma ve yardımlaşmaya örnek olacak bir çalışmaya imza attıklarını söyledi. Okuldaki öğrencilerin Bismil’de zor şartlarda kalan Suriyeli kardeşlerinin durumunu medyadan öğrendikten sonra kendilerinin harekete geçtiklerini belirten Pehlivan, “ Duyarlı öğrencilerimiz harçlarını toplamaya başladı. Buna velilerimiz de öğretmen arkadaşlarımız da destek verince ortaya çok güzel bir dayanışma çıktı." dedi.

Kimse Yok mu Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Ahmet Dabanoğlu ise öğrencilerin akranlarını düşünerek böyle bir çalışma içine girmesinin kendisini duygulandırdığını söyledi. Yardımları öğrencilerle birlikte Suriyeli ailelere teslim ettiklerini anlatan Dabanoğlu, "Bölgenin, hatta dünyanın neresinde bir felaket meydana gelmişse, yardıma muhtaç birileri olmuşsa öğrenciler bilhassa Nil Koleji öğrencileri destek vermişlerdir. Kendilerine teşekkür ediyorum." diye konuştu. CİHAN

Nil Koleji öğrencilerinden Suriyelilere yardım eli


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×