Niğdeliler de O'nu okuyacak

Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan "Herkes O'nu (SAV) Okuyor" kitap okuma yarışmasının tanıtımı Niğde’de yapıldı.

Niğdeliler de O'nu okuyacak
22 Ocak 2014 Çarşamba 16:13

Türkiye genelinde gerçekleştirilecek olan "Herkes O'nu (SAV) Okuyor" kitap okuma yarışmasının tanıtımı Niğde’de yapıldı.

İstanbul merkezli "Peygamber Yolu Derneği" ve "Niğde Ümit Eğitim ve Kültür Derneği" (NÜMDER) tarafından organize edilen yarışmada, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in(SAV) hayatı okunacak ve okunan kitaplardan yapılacak sınavla katılımcılara çeşitli ödüller verilecek. Tanıtım için gazetecilerle bir araya gelen Niğde Ümit Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Salih Memiş tüm Niğdeliler’i yarışmaya davet etti. Yarışma sloganını "Kaybedeni olmayan yarışma" olarak açıklayan Memiş, bunun sebebini "Sınavı kazansak da kazanmasak da okuduğumuz kitaplarla Peygamber Efendimizi daha iyi tanıma fırsatı bulacağız ve bu bizim için en büyük ödül olacaktır." şeklinde ifade etti.

Bu anlamlı yarışmaya Niğde’den yaklaşık 20 bin kişinin katılımını beklediklerini söyleyen Memiş, 07 Ocak 2014 günü başlayan başvuruların 24 Mart 2014 tarihinde sona ereceğini belirtti. Toplam 28 seansta ve 12 oturumda gerçekşetirilecek yarışmaya başvuruların www.herkesonuokuyor.com adresinden yapılabileceğini vurguladı.

Türkiye genelinde büyük bir organizasyonla gerçekleştirilecek yarışma ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere üç ayrı katagoride yapılacak. Ortaokul öğrencileri Rahime Kaya'nın kaleme aldığı Efendiler Efendisi Hz. Muhammed (SAV) kitabından, lise öğrencileri Dr. Reşit Haylamaz'ın Efendimiz (SAV) (Muhtasar) kitabından, yetişkinler ise M.Fethullah Gülen Hocaefendinin Sonsuz Nur kitabından yarışmaya katılacaklar. Kitapların temini NT Mağazasından yapılabilecek.

Yarışmanın her kategorisinde 63’er olmak üzere toplamda 189 kişiye umre ziyareti, dizüstü bilgisayarlar, mini tabletler ve sürpriz hediyelerden oluşan çeşitli ödüller verilecek. 31 Mart 2014 tarihinde başlayacak ve 12 Nisan 2014 tarihinde sona erecek sınavların ardından 25 Nisan 2014 tarihinde ödül töreni gerçekleştirilecek.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×