Niğde'den Kimse Yok Mu yardım TIR'ı dualarla uğurlandı

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından başlatılan ve birçok sivil toplum kuruluşunun desteklediği 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası kapsamında Niğde'de yardımsever vatandaşların hazırladığı 1 TIR yardım malzemesi dualarla uğur.

Niğde'den Kimse Yok Mu yardım TIR'ı dualarla uğurlandı
18 Şubat 2014 Salı 15:08

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından başlatılan ve birçok sivil toplum kuruluşunun desteklediği 'Sana İhtiyacım Var' kampanyası kapsamında Niğde'de yardımsever vatandaşların hazırladığı 1 TIR yardım malzemesi dualarla uğurlandı. Yardım malzemesi un, çocuk bezi, mama, bisküvi, süt, ayakkabı, giyim, kuru gıda, hijyen paketi ve gıda malzemelerinden oluşuyor.

Kimse Yok Mu Derneği Niğde Sorumlusu Özgür Gürer, "Aynı anda Erzurum, Afyonkarahisar, Konya, Kayseri, Sakarya, Gaziantep, Bolu ve Niğde merkezlerinden savaş mağduru Suriyelilere umut olacak 50 TIR insani yardım malzemesini Öncüpınar Sınır Kapısı ve Suriye sınırı arasında oluşturulan tampon bölgedeki çadır kentte Suriyeli kardeşlerimize ulaştıracağız." dedi. Suriye’de kış mevsimiyle bastıran aşırı soğuklar ve temel gıda ve ihtiyaç malzemelerine ulaşmakta zorlanan binlerce kişinin ölüm tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını hatırlatan Kimse Yok Mu Niğde sorumlusu Özgür Gürer, “Öncüpınar Sınır Kapısı ve Suriye sınırı arasında oluşturulan tampon bölgede oluşturulan çadır kentte barınma ve gıda gibi en önemli iki problem var. Biz bu problemi çözmek için yardım TIR'ımızı bölgeye gönderiyoruz. Bize yardımlarını esirgemeyen hayırsever Niğde halkına teşekkürlerimizi bir borç biliyoruz. Bizler bu emaneti yerine ulaştıracağız." diye sözlerini tamamladı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×