'Nevşehir'de tarımla sanayini buluşturulması gerekiyor'

Nevşehir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Turhan, Nevşehir Genç İş Adamları Derneği (GESİAD) ile işbirliği halinde yeni projeler geliştirebileceklerini, bunun her iki kuruluşun üyelerine önemli katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

'Nevşehir'de tarımla sanayini buluşturulması gerekiyor'
22 Mart 2014 Cumartesi 13:23

Nevşehir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Turhan, Nevşehir Genç İş Adamları Derneği (GESİAD) ile işbirliği halinde yeni projeler geliştirebileceklerini, bunun her iki kuruluşun üyelerine önemli katkı sağlayacağına inandığını söyledi. GESİAD Başkan Yardımcısı Emrah Güner ve yönetim kurulu üyeleri, 3 Mart 2014 tarihinde yapılan 7. olağan genel kurulda dört yıllığına tekrar seçilen Turhan'ı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Güner, ziyarette yaptığı açıklamada Nevşehir’de tarımla sanayi sektörlerinin buluşturulması gerektiğini, bu olduğu takdirde tarıma dayalı sanayinin de gelişeceğini ve ilin ekonomisine daha büyük katma değer sağlanacağını ifade etti. Birlik Başkanı Turhan da ziyaret için teşekkür ederek, GESİAD'ı yakından takip ettiklerini, organizasyon, proje ve faaliyetlerini başarılı bulduklarını söyledi. Mehmet Turhan, “2009 yılında göreve geldiğimizde 500 üyemiz varken 2014 yılında 3 bin 862 üye sayısına ulaşmış durumdayız. Hedefimiz, ilimizde hayvancılıkla uğraşan bütün üreticilerimizi bünyemize katarak, onlara kaliteli ve daha iyi hizmet etmektir.” dedi. Esas işleri olan süt üreticilerine hizmeti ön plana çıkarmak için çabaladıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Bu kapsamda suni tohumlama hizmetimiz artık düzene oturmuş durumdadır. İşleme başladığımız Mart 2012’den bu yana, toplam 7 bin 336 suni tohumlama gerçekleştirilmiştir. Bu sayı her geçen gün artmaktadır. Tarımla uğraştığımız için en büyük sıkıntımızın tarım alet ve ekipmanları olduğunu düşünerek, 1 Ağustos 2013 tarihi itibariyle tarım marketimiz hizmete açılmıştır. Açıldığı tarihten bu yana 15 bin liralık satışımız gerçekleşmiştir. Tarım marketimizi önümüzdeki yıllarda daha aktif hale getireceğiz, hattâ internet üzerinden bile satışların yapılacağı bir sisteme geçeceğiz. Bir diğer hizmetimiz, üreticilerimizin finans kaynaklarına ulaşımında kolaylıklar sağlamak oldu. Anlaşma yaptığımız bankalarla sizlere kefilsiz kredi kullanımı sağlanmış ve 'Üreticikart' dağıtımı yapılmıştır. Dağıtım çoğu bölgelerde tamamlanmıştır. Diğer bölgelerde ise beş ay vadeli mazot, gübre ve yem alabileceğiniz Üreticikart'larınız, nisan sonuna kadar tamamlanacaktır. Ayrıca birliğimizin beş yıllık strateji planı uzmanlar aracılığıyla yapılarak, daha iyi ve daha kaliteli hizmet vermeyi planladık. Bu plan dahilinde kuruluşumuzun 10. yılında inşallah yetiştirebilirsek, park sorunu yaşamayacağınız kendi hizmet binamızı yaparak, zemin kat toplantı salonu, ikinci kat tarım market, üçüncü kat muhasebe ve en üst katta ise misafir ağırlama yeri olarak birliğimize büyük bir hizmet binası katmayı planlamaktayız.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×