Nevşehir'de ödüllü Başarı Planlama Sınavı'na büyük katılım oldu

Nevşehir'de Maltepe Dershanesi tarafından düzenlenen ve dereceye girenlerin kayıtlarda ücretsiz okuma ve indirim hakkı kazanacağı Başarı Planlama Sınavı’na, yaklaşık 10 bin öğrenci katıldı.

Nevşehir'de ödüllü Başarı Planlama Sınavı'na büyük katılım oldu
04 Ocak 2014 Cumartesi 18:03

Nevşehir'de Maltepe Dershanesi tarafından düzenlenen ve dereceye girenlerin kayıtlarda ücretsiz okuma ve indirim hakkı kazanacağı Başarı Planlama Sınavı’na, yaklaşık 10 bin öğrenci katıldı. Maltepe Dershanesi Müdürü Birol Şahin, bir rekor olan bu sayıyı, öğrenci ve velilerinin dershanelerin kapanmasını istemediği şeklinde yorumladıklarını belirtti.

Dereceye gireceklerin başarıları oranında indirim veya ücretsiz okuma imkanı kazanacağı sınav için öğrenciler, anne ve babalarıyla dershaneye akın etti. Yoğun ilgi sebebiyle dershane binasının önünde yığılma oldu. Nevşehir'de sınavı ilk, orta ve lise öğrencileri arasında bugün ve yarın olmak üzere sekiz oturum halinde düzenlediklerini belirten Şahin, “Dershaneler, eğitimde fırsat eşitliğini sağlayan önemli kurumlardır ve kapanmamalarını istiyoruz. Sınavımıza rekor katılım sağlanmış olması, öğrenci ve ailelerin kapanmaya karşı olduklarını göstermesi açısından son derece anlamlı.” dedi. Birol Şahin, Başarı Planlama Sınavı ile öğrencilerin mevcut durumlarını göreceklerini, dereceye gireceklerin önümüzdeki yıl yapılacak kayıtlarda bedava okuma veya indirim kazanacağını sözlerine ekledi. CİHAN

Nevşehir'de ödüllü Başarı Planlama Sınavı'na büyük katılım oldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×