Nevşehir’de kadın danışma merkezi hizmete açılıyor

Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından onaylanan “Kadın Danışma Merkezi ve Şiddet Veritabanı” isimli proje çerçevesinde oluşturulan Kadın Danışma Merkezi hizmet vermeye başlayacak.

Nevşehir’de kadın danışma merkezi hizmete açılıyor
16 Nisan 2014 Çarşamba 11:43

Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından onaylanan “Kadın Danışma Merkezi ve Şiddet Veritabanı” isimli proje çerçevesinde oluşturulan Kadın Danışma Merkezi hizmet vermeye başlayacak. Merkezin açılışının, 21 Nisan 2014 Pazartesi günü saat 10.00’ da düzenlenecek bir tören ile gerçekleştirileceği belirtildi.
Nevşehir Ekoloji ve Sosyal Hayatı Geliştirme Derneğinin başvuru sahipliğinde, Nevşehir Belediyesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi ve Kapadokya Kadın Dayanışma Derneği’nin ortak olduğu proje, Avrupa Birliği Merkezi Finans ve İhale Birimi tarafından onaylandı.
Nevşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi olarak hizmet verecek merkezde, psikolog, avukat, sağlık personeli kadınlara ücretsiz danışmanlık hizmeti sunacak.. Merkeze başvuru yapacak kadınların çocukları için de, ayrıca merkezde bir de oyun parkı oluşturuldu.
Paşa Konağı Hizmet Binasının 2. katında kurulan “Kadın Danışma Merkezi” ‘ne başvuru yapmak isteyen kadınlar şahsen randevu sistemi ile başvurabileceği gibi 213 12 25 nolu telefon ile de merkezin çalışmalarına ilişkin bilgi alabilecekler.
CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×