Nevşehir'de 754 konutluk TOKİ 4. etap inşaat çalışmaları başladı

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun yapım çalışmalarına...

Nevşehir'de 754 konutluk TOKİ 4. etap inşaat çalışmaları başladı
06 Haziran 2014 Cuma 15:48

Nevşehir Belediyesi ile Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) işbirliğinde gerçekleştirilen Nevşehir Kalesi ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde yaptırılması planlanan 754 konutun yapım çalışmalarına başlandı.

    Modern şehir kimliğinin etkin şekilde sağlanması amacıyla Nevşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve TOKİ işbirliği ile Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde oluşturulan yeni sosyal yaşam alanları 2011 yılında tüm sosyal donatıları ile tamamlanarak 3 etap halinde 2 bin 600 hak sahibine dağıtılmıştı.

    Projenin devamı niteliğinde 3. Etap bloklarının bitiminde yapımı planlanan 4.Etap yeni TOKİ konutlarının yapımına ilişkin olarak geçtiğimiz ay içerisinde gerçekleştirilen ihalenin ardından, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Bektik 3. Mıntıka mevkiinde toplam 49 bin 464 metrekarelik bir alan içerisinde oluşturulacak. 754 konutun yapımına ilişkin alt yapı çalışmaları ise geçtiğimiz ay içerisinde tamamlanmıştı.

    Bu gelişmelerin ardından ihaleyi alan firma, şantiye alanını oluşturarak, söz konusu konutların yapımına başladı. 18 aylık bir çalışma döneminde tamamlanması planlanan 754 konut, daha sonra hak sahiplerine dağıtılacak. CİHAN

Nevşehir'de 754 konutluk TOKİ 4. etap inşaat çalışmaları başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×