Nevşehir’de 120 tekerlekli sandalye dağıtılıyor

Merkezi Almanya'nın Mülheim kentinde bulunan Kapadokya Kültür Derneği tarafından sağlanan 120 adet ikinci el tekerlekli sandalye, 2 adet bronşit hastalığının tedavisinde kullanılan cihaz, 5 adet nefes darlığı ve alerji kontrol makinesi, yaşlı ve şeker ha.

Nevşehir’de 120 tekerlekli sandalye dağıtılıyor
30 Aralık 2013 Pazartesi 17:43

Merkezi Almanya'nın Mülheim kentinde bulunan Kapadokya Kültür Derneği tarafından sağlanan 120 adet ikinci el tekerlekli sandalye, 2 adet bronşit hastalığının tedavisinde kullanılan cihaz, 5 adet nefes darlığı ve alerji kontrol makinesi, yaşlı ve şeker hastaları için 200 karton bez ve giyeceklerden oluşan 1 tır dolusu malzeme Nevşehir’e geldi.

    'Ayağı olmayana ayak olalım' kampanyası kapsamında sağlanan malzemelerin teslim alınması ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması amacıyla İl Özel İdaresi hizmet binasında tören düzenlendi. Törene; Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Abdülkadir Tatar, Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümin Uluç, Sakatlar Derneği Başkanı Ekrem Altuntaş, engelliler ve davetliler katıldı.

    Kapadokya Kültür Derneği Başkanı Mümin Uluç, Kapadokya bölgesinin uluslararası düzeyde tanıtımı amacıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek dernek olarak 121. program kapsamında Nevşehir’de yoksul ve yardıma muhtaç ve engelli insanlara yönelik 'Ayağı Olmayana Ayak Olalım' adı altında bir kampanya organize ettiklerini belirtti.

    'Ayağı Olmayana Ayak Olalım' kampanyası çerçevesinde Almanya'da yaşayan hayırseverlerin destekleri ile 120 adet tekerlekli sandalye, 200 koli giyecek ve çeşitli tıbbı araç gereçlerin kısa sürede toplandığını ifade eden Uluç, toplanan 1 tır dolusu yardım malzemelerini Nevşehir’e getirdiklerini, burada ihtiyaç sahibi özürlülere ve ailelerine dağıtımının gerçekleştirildiğini söyledi. Uluç, derneklerinin bundan sonraki süreçte de bu gibi faaliyetlerini sürdüreceklerini de kaydetti.

    Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan ise “Nevşehirlilerin yurt dışındaki birlikteliklerinden, yardımlaşmalarından bahsetti. Bunlar gerçekten bizi gururlaştıran bir tablodur. Bunun diğer arkadaşlarımıza da örnek olmasını istiyoruz. Kampanyaya destek veren hayırseverlere teşekkür ediyoruz.” dedi.

    Konuşmaların ardından tekerlekli sandalyeler ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı. CİHAN

Nevşehir’de 120 tekerlekli sandalye dağıtılıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×