Nevşehir Mehmet Gülen İlkokulu’nda kan bağışı kampanyası

Nevşehir’de Kızılay Kan Merkezi ve merkez Mehmet Gülen İlkokulu Okulu işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Nevşehir Mehmet Gülen İlkokulu’nda kan bağışı kampanyası
19 Ocak 2014 Pazar 14:23

Nevşehir’de Kızılay Kan Merkezi ve merkez Mehmet Gülen İlkokulu Okulu işbirliği ile kan bağışı kampanyası düzenlendi. Kan bağışı kampanyasında 70 ünite kan toplanması hedefleniyor.

Kan bağışı ile ilgili bilgi veren Kızılay Kan Merkezi doktoru Süleyman Kurt, Türk Kızılayı Nevşehir Kan Merkezi olarak kuruldukları 2007 yılından bu yana halkın güveninden ve giderek artan kan bağışından memnun olduklarını söyledi. 2007 yılında ilk başladıkları yıl ancak 250 ünite kan bağışı alabildiklerini belirten Kurt, geçen yılın sonu itibariyle ise büyük bir gelişme kaydederek 7 bin 500 üniteye ulaştıklarını ifade etti. Halkın kan bağışına karşı ilgi ve duyarlılığını sağlamak için şehir merkezi, ilçe, belde ve köylerde aralıksız olarak kampanyalar yaptıklarını açıklayan Kurt, 2014 yılında da kampanyaları devam ettirerek geçen yılki rakamı aşmak istediklerini söyledi.

Mehmet Gülen İlkokulu Müdürü Hasan Çevik ise kanın çok değerli ve önemli bir madde olduğunu belirterek, kanın gerekli olduğunda markette bulunamayacağını, herhangi bir yerden de satın alınamayacağını hatırlattı. CİHAN

Nevşehir Mehmet Gülen İlkokulu’nda kan bağışı kampanyası


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×