Nazlı Ilıcak'tan tarihi itiraf: Anladım ki 17-25 Aralık...

FETÖ'den tutuklu bulunan Nazlı Ilıcak, her şeyi 15 Temmuz'dan sonra anladığını, 17/25 Aralık operasyonlarının da darbenin ön ayağı olduğunu yeni yeni anladığını söyledi.

Nazlı Ilıcak'tan tarihi itiraf: Anladım ki 17-25 Aralık...
04 Ekim 2016 Salı 17:16

Sonhaberler / Haber Merkezi 

FETÖ'nün televizyon kanallarında uzun yıllar hükümet aleyhinde propaganda yapan Gazeteci Nazlı Ilıcak, bugün verdiği ifadede tarihi itiraflarda bulundu. Tutuklanmadan önce 17/25 Aralık operasyonları için "yolsuzluk" diyen Nazlı Ilıcak yeni ifadesinde bu görüşlerinden vazgeçtiğini belirtti. Şüpheli’ sıfatıyla ifadesi alınan Nazlı Ilıcak’ın "FETÖ / PDY’nin nihai amacını 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişimiyle  anlamış olduk. Bu tarihten önceki faaliyetleri suç konusu olarak düşünmüyordum. Fakat anladım ki  17 /25 Aralık yolsuzluk operasyonu gibi gözükse de darbe faaliyetinin ilk adımları olduğunu 15 Temmuz göstermiştir" dediği öğrenildi.

14 Temmuz’da Can Erzincan TV’deki programda darbe çağrışımıyla subliminal mesaj içeren söylemlerde bulundukları iddiasına da reddeden Nazlı Ilıcak, "Benim yaptığım televizyon yayını sunmaktan  ibarettir. Can Erzincan Tv’de çalıştığım sürede birçok bürokrat ve siyasetçi program konuğum olmuştur. Muhtelif görüşlere yer verilmiştir. Ayrıca şunu da belirtmek istiyorum ki; yaptığım programa ilişkin FETÖ / PDY ’ye ilişkin herhangi  bir ceza da verilmemiştir" dediği belirtildi. Silahlı Terör Örgütü FETÖ / PDY’ye üye olmadığını söylediği öğrenilen Nazlı Ilıcak, ifadesinin ardından tekrar Bakırköy Kadın Cezaevi’ne götürüldü. Mehmet Baransu’nun da Altan kardeşlerin tutuklandığı dosya kapsamında ifade verdiği öğrenildi

30 TEMMUZ’DA TUTUKLANMIŞTI

Nazlı Ilıcak, darbe girişimi sonrasında FETÖ/ PDY silahlı terör örgütünün medya yapılanmasına yöneliksoruşturma kapsamında  30 Temmuz’da "Silahlı terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklanmıştı. Mehmet Baransu ise "Balyoz davasında kumpas" iddialarına ilişkin açılan dava kapsamında tutuklu yargılanıyor.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×