NATO'dan 'Rusya dünya için bir tehlike' iması

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, dünyanın gidişatı konusunda karamsar açıklamalarda bulundu. Dünyanın birçok tehditle aynı anda karşı karşıya kaldığını belirten Stoltenberg, Rusya faktörünü de dünya için bir tehlike olarak ima etti.

NATO'dan 'Rusya dünya için bir tehlike' iması
09 Eylül 2017 Cumartesi 10:55

Sonhaberler | Haber Merkezi

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, dünyanın hiç olmadığı kadar tehlikeli bir dönemden geçtiğin ileri sürdü. Stoltenberg, dünyanın hemen hemen her bölgesinde faaliyet gösteren, birçok ülkeyi işgal ederek içişlerine karışan ABD ve Avrupa'yı görmezden gelerek dünya için en büyük tehlikenin Rusya ve "terörizm" olduğunu ima etti. 

The Guardian'a bir röportaj veren Stoltenberg, 30 yıldır daha tehlikeli bir zaman görüp görmediği sorusuna yanıt olarak, "Bu çok daha tahmin edilemez ve daha zor bir zaman. Çünkü aynı anda birçok mesele var." dedi.

Rusya'nın Avrupa Birliği sınırlarında yapacağı 100 bin askerlik tatbikat öncesinde Estonya'da bulunan Stoltenberg, "Kitle imha silahları üreten Kuzey Kore var, teröristler var, istikrarsızlık ve daha iddialı bir Rusya var. Bu daha tehlikeli bir dünya." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
ihsan - 11 ay önce
dünya için türkjiye için asıl nato tehlike darbeleri yaptıran o