NASİAD: Hizmet hareketine saldırılar toplumu derinden üzüyor

Gaziantep Nizip Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (NASİAD) Başkanı Ahmet Murat Kılaslan Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı basın açıklamasıyla son günlerde hizmet hareketine yönelik saldırıları değerlendirdi.

NASİAD: Hizmet hareketine saldırılar toplumu derinden üzüyor
21 Ocak 2014 Salı 16:33

Gaziantep Nizip Aktif Sanayici ve İş Adamları Derneği (NASİAD) Başkanı Ahmet Murat Kılaslan Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte yaptığı basın açıklamasıyla son günlerde hizmet hareketine yönelik saldırıları değerlendirdi. NASİAD Başkanı Kızılaslan, "Bütün bu gelişmeler, tavanıyla tabanıyla hizmet hareketine gönül veren herkesi derinden üzmekte ve ülkemizin birliği, beraberliği ve geleceği adına kaygılandırmaktadır." dedi.

NASİAD Başkanı Ahmet Murat Kızılaslan Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte dernek binasında basın mensuplarıyla bir araya gelerek son günlerde hizmet hareketine karşı başlatılan yıpratma ve itibarsızlaştırma kampanyalarına dikkat çekerek basın açıklamasında bulundu. Yapılan açıklamada, "Biran önce haksız ithamlardan, mesnetsiz suçlamalardan, ötekileştirme yoluyla toplumu kamplaştırmadan vazgeçilmelidir. Hukukun üstünlüğü ilkesi temel alınarak toplumda yeniden bir sulh ve huzur iklimi oluşturulmalıdır.” denildi.

Kızılaslan; “İki ayı aşkın süredir ülkemizde yaşanan Hizmet Hareketi, camia diye isimlendirilen gönüllüler hareketini, yıpratma, itibarsızlaştırma hatta şeytanlaştırma kampanyalarını üzülerek izliyoruz. Hizmet hareketi ile ilgisi olduğu düşünülen işadamlarının keyfi denetim ve tehditlerle baskı altına alınmaya çalışıldığını, bir kısım medya, sorumlu ve objektif gazetecilik kriterlerini hiçe sayarak ve bir merkezden yönlendiriliyor intibaı verilerek kara propaganda kampanyasının yürütüldüğünü görüyoruz.

Bütün bu gelişmelerin tavanıyla tabanıyla hizmet hareketine gönül veren herkesi derinden üzdüğünü, ülkenin birlik, beraberlik ve geleceği adına kaygılandırdığını ifade eden Kızılaslan; “Toplumda oluşan gerginliğe bir an önce son verilmeli, uzlaşmacı tavır sergilenerek yumuşatılmalı, toplumun gönlünde yer eden insanlara ve kurumlara iftira atılmamalı, haksız ithamlarda bulunulmamalı, hukukun ve adaletin işlemesine imkan verilmeli, halkın devlete ve devlet kurumlarına güveni zedelenmemelidir. Kamu görevlileri üzerinde baskı oluşturulmamalı, görevlerini kanunlar çerçevesinde yapmalarına imkan tanınmalıdır. Biran önce haksız ithamlardan, mesnetsiz suçlamalardan, ötekileştirme yoluyla toplumu kamplaştırmadan vazgeçilmelidir. Hukukun üstünlüğü ilkesi temel alınarak toplumda yeniden bir sulh ve huzur iklimi oluşturulmalıdır” diye konuştu. CİHAN

NASİAD: Hizmet hareketine saldırılar toplumu derinden üzüyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×