Naksan Holding'in malları başka yerde ele geçirildi

Kayyum atanan Naksan Holding bünyesinde faaliyet gösteren plastik fabrikasına ait malzemeler, başka bir depoda ele geçirildi

Naksan Holding'in malları başka yerde ele geçirildi
24 Temmuz 2016 Pazar 04:28

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında kayyum atanan Naksan Holding bünyesindeki plastik fabrikasına ait malzemeler, başka bir depoda ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, soruşturma kapsamında yöneticileri gözaltına alınan ve kayyum atanan Naksan Holding bünyesindeki plastik fabrikasının deposunda bulunan malzemelerin kaçırıldığı ihbarını üzerine emniyet ekipleri, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki depoya baskın düzenledi.

İncelemede fabrikaya ait 450 palet ham madde ve işlenmiş malzeme ele geçirildi. FETÖ'yle irtibatlı olduğu gerekçesiyle kapatılan Kimse Yok Mu Derneğine ait yardım kutuları dikkati çekti.
Fabrikaya kayyum olarak atanan İbrahim Halil Yılmaz, AA muhabirine, polis ekiplerinin Naksan Holding'deki arama çalışmaları sırasında bir ihbar geldiğini söyledi.

İhbarın Naksan Holding'e ait ham madde ve üretim malzemelerinin başka bir depoya kaçırıldığı yönünde olduğunu ifade eden Yılmaz, "Bunun üzerine polis ekiplerinin yaptığı çalışma sonrasında Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir depoya operasyon düzenlendi. Yapılan incelemelerde yaklaşık 300 palet ham madde, 150 palet işlenmiş malzeme tespit edildi. Bu malzemelere mahkemenin arama kararıyla polis ekipleri tarafından el konuldu" diye konuştu.

Devletin eli kanlı terör örgütüne yönelik operasyonlar yürüttüğünü hatırlatan Yılmaz, "Bu operasyonlardan dolayı devletin el koymuş olduğu şirketten hala mal kaçırmaya çalışıyorlar. Hatta çok ilginçtir, Naksan Holding'e ait malların kaçırıldığı depoda 'Kimse Yok Mu' adındaki derneğe ait himmet kutuları bulunmuştur." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×