Müze TIR Aktekke Meydanı'nda mola verdi

Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümünde milli birlik ve beraberliği vurgulamak, tarih bilincinin Türkiye genelinde yerleşmesini sağlamak amacıyla koleksiyoner ve tarihçi Ahmet Uslu’nun Çanakkale Savaşı’na ait koleksiyonu, Basın Yayın ve Enformasyon Genel.

Müze TIR Aktekke Meydanı'nda mola verdi
20 Nisan 2014 Pazar 12:33

Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümünde milli birlik ve beraberliği vurgulamak, tarih bilincinin Türkiye genelinde yerleşmesini sağlamak amacıyla koleksiyoner ve tarihçi Ahmet Uslu’nun Çanakkale Savaşı’na ait koleksiyonu, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla gezici bir müze-tır ile Batman’dan çıktığı yolda Karaman’da mola verdi.

Aktekke Meydanı'nda bulunan Çanakkale Gezici Müzesi’nin açılışına Vali Murat Koca, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Mustafa Akış, Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Çanakkale Savaşı'nda kullanılan harp malzemelerini inceleyen Vali Koca ve beraberindekiler yetkililerden bilgi aldı. Savaştan kalma harp malzemeleri, kişisel ve askeri objeler ile resim ve malzemelerin sergileneceği BYEGM Çanakkale Gezici Müzesi'ni öğrenciler, gençler, çocuklar ve tarihi görerek deneyimlemek isteyen vatandaşlar gezebilecek. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×