Mustafa Sarıgül: Yapılmak istenen bir provokasyondur

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF), banka hesaplarına ve gayrimenkullerine haciz koyduğu Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, TMSF ile herhangi bir borç ilişkisinin olmadığını açıkladı.

Mustafa Sarıgül: Yapılmak istenen bir provokasyondur
17 Ocak 2014 Cuma 21:38

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF), banka hesaplarına ve gayrimenkullerine haciz koyduğu Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, TMSF ile herhangi bir borç ilişkisinin olmadığını açıkladı. Olayı provokasyon olarak değerlendiren Sarıgül, “Bu olay tamamen, devletin kurumlarının panik içerisinde siyasete alet edilmesinden ibarettir.” dedi.

TMSF’nin, kredi borçları sebebiyle banka hesapları ve mal varlıklarına el koyduğu Mustafa Sarıgül, yaptığı yazılı açıklamada, olayı provokasyon olarak değerlendirdi. Devlet kurumlarının panik içerisinde siyasete alet edildiğini öne süren Sarıgül, TMSF’den borçlu olduğuna ilişkin istediği belgenin avukatına verilmediğini öne sürdü. Sarıgül’ün yazılı açıklaması şöyle:

“Bugün TMSF tarafından banka hesaplarıma ve mal varlığıma haciz ve tedbir konulmuştur. Bu tamamen haksız ve siyasi bir saldırıdır. Benim TMSF ile herhangi bir borç ilişkim kesinlikle yoktur. Bu olay, öğrendiğim kadarı ile 1998 yılına ait ve benim dışımdaki kişilerin kredi borcu ile ilişkilendirilerek yapılmak istenen bir provokasyondur. Ben TMSF’den geçen 16 yıl içerisinde bir mektup dahi almış değilim. Bugün avukatım vasıtası ile resmen TMSF’ye başvuru yaparak, benim borçlu olduğumu gösteren bir belge varsa örneğinin tarafıma verilmesini istedim. Ancak böyle bir belge verilemedi, çünkü böyle bir husus kesinlikle söz konusu değildir.

Bu olay tamamen, devletin kurumlarının panik içerisinde siyasete alet edilmesinden ibarettir. Halkın güvenini kaybederek şahsıma yönelik bu siyasi saldırıyı yapanlar, bunun cevabını 30 Mart akşamı sandıkta mutlaka alacaktır.” CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×