Muş’ta tarımsal kalkınma kooperatifi çalışmaları denetlendi

Muş Gıda Tarım ve Hayvancılık tarafından yürütülen tarımsal kalkınma kooperatifi çalışmaları yerinde incelendi.

Muş’ta tarımsal kalkınma kooperatifi çalışmaları denetlendi
15 Ocak 2014 Çarşamba 18:38

Muş Gıda Tarım ve Hayvancılık tarafından yürütülen tarımsal kalkınma kooperatifi çalışmaları yerinde incelendi. İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce 2013 yılı içerisinde Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri'nin faaliyetleri kapsamında kurulan kooperatifler araştırıldı.

Muş Valisi Vedat Büyükersoy ve İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Vekili Osman Akar’ın refakatinde gerçekleştirilen inceleme gezisi kapsamında Bulanık ilçesi Mollakent ve Yoncalı belde Kooperatiflerinin yanı sıra Gündüzü köyü ve Yokuşbaşı köylerinde kurulan Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinde incelemeler bulunuldu.

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce yürütülen kooperatif çalışmaları kapsamında 2013 yılı içerisinde projesi tamamlanan Kooperatiflerin faaliyetlerini yerinde görerek incelemelerde bulunan Vali Büyükersoy’a kooperatiflerle ilgili bilgiler veren İl Müdür Vekili Osman Akar, ilde faaliyet gösteren kooperatiflerden 2013 yılı içerisinde 7 adet kooperatifin proje çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Bunlardan 4 tarımsal kalkınma kooperatifinin canlı demirbaşlarını aldıklarını, diğer 3 kooperatifin ise proje uygulamalarının devam ettiğini bildirdi. CİHAN

Muş’ta tarımsal kalkınma kooperatifi çalışmaları denetlendi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×