Muş’ta okul bahçeleri kardan temizleniyor

Muş Belediyesi, etkili olan kar yağışı nedeniyle karla kaplanan okul bahçelerini temizlemeye başladı.

Muş’ta okul bahçeleri kardan temizleniyor
16 Aralık 2013 Pazartesi 14:58

Muş Belediyesi, etkili olan kar yağışı nedeniyle karla kaplanan okul bahçelerini temizlemeye başladı. Yapılan çalışmalar ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Belediye Başkan Vekili Hakim Kılıç, ana arterler başta olmak üzere, sokak aralarında ve okul bahçelerinde karla mücadele çalışması yaptıklarını ifade etti.

    Başkan Vekili Kılıç, açıklamasında şunları kaydetti: “Muş'ta yaklaşık 3 gün aralıksız yağan kar yağışından sonra, ekiplerimiz 24 saat çift vardiya halinde çalışarak yolları açmaya devam ediyor. Okul idarecileri tarafından bize yapılan müracaatlar üzerine, il merkezindeki birçok okulun bahçesini kardan temizledik ve temizlemeye devam ediyoruz. Çocuklarımızın okul bahçelerinde daha rahat hareket etmeleri için fırsat buldukça, karla mücadele çalışmalarımızı okul bahçelerinde de sürdüreceğiz. Geçtiğimiz hafta 3 gün boyunca aralıksız yağan kardan dolayı okul bahçeleri tamamen karla kaplanmıştı.”

    Kent merkezinde yapılan karla mücadele çalışmaların aynı hızla devam ettiğini vurgulayan Başkan Kılıç, ana arterlerin tamamen temizlendiğini, ara sokaklarda çalışmaların devam ettiğini kaydetti. Kılıç, “Vatandaşlarımızdan zaman zaman şikayetler geliyor. Bu konuda haklılar. Ama ekiplerimiz gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor. Vatandaşlarımızın biraz daha sabırlı olmalarını istiyoruz. Kısa sürede her mahalleye rahatlıkla ulaşımı sağlamaya çalışacağız.” dedi. CİHAN

Muş’ta okul bahçeleri kardan temizleniyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×