Muşlu taşeron işçiler Ankara’ya gidiyor

Hizmet-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, taşeron işçilerin kadro ve sendikal güvenceye alınması için bir dizi etkinlikler yapmak amacıyla sendika öncülüğünde Ankara’ya gideceklerini söyledi.

Muşlu taşeron işçiler Ankara’ya gidiyor
23 Ocak 2014 Perşembe 17:48

Hizmet-İş Sendikası Muş Şube Başkanı Yaşar Kalır, taşeron işçilerin kadro ve sendikal güvenceye alınması için bir dizi etkinlikler yapmak amacıyla sendika öncülüğünde Ankara’ya gideceklerini söyledi.

Yaşar Kalır, yaptığı açıklamada, "Sendikal faaliyetlerimizde Önce Emek Önce İnsan ilkesinden hareketle çalışma hayatına katkı sunmaktayız. Ülkemiz genelinde olduğu gibi sendikamıza bağlı işyerlerinin tümünde de kadrolu sendika üyesi işçilerimiz dışında geçici statüde Taşeron olarak ifade edilen ve günümüz Türkiyesine yakışmayan bir modelle sayıları kesin olmamakla birlikte binlerle ifade edilen Taşeron işçi emekçi çalışan bulunmaktadır. Sendikamız Muş Şube Başkanlığınca yarın Ankara’daki etkinliklere katılmak üzere 45 kişilik ve tamamı taşeron işçilerden oluşan bir grubu sendikamız bütçesinden otobüs kiralayarak yolculuk yemek ve barınma imkânlarını temin etmek üzere Ankara’daki programa katılmalarını sağlayıp, çalışma hayatında Sendikal hak ve Kadrolu işçi olmaları yönünde yetkililere seslerini duyurmak adına ilk adıma atmaları için Muş Şube Başkanlığı olarak gerekli desteği sunacağız." dedi.

‘Bu emekçi insanlara olumlu yanıt vereceklerine her birimizin ayrı ayrı inancı tamdır’ diye konuşan Kalır, "Verdiğimiz bu kutsal mücadelenin Ülkemize yeni bir yük getirmeyeceği gibi ülke ekonomisine ve çalışma hayatına yeni zenginlikler ve yeni gayretler katacağı inancındayız. Sonuç olarak çalışan, üreten ve emek veren bu insanların yüzlerini güldüreceğinden eminiz. Yapılan çalışmaların verimli olması hususunda duyarlı ve Başarılı olan Sayın Başbakanımızın ve onun değerli kabinesinin bu emekçi insanlara olumlu yanıt vereceklerine her birimizin ayrı ayrı inancı tamdır. Sendikamız her zaman işçilerinin menfaatleri doğrultusunda hareket etmiş şimdi de taşeronlarda çalışan işçilerimizin çalışma ortamında ki çektikleri sıkıntıları ve git gide büyüyen bu problemin Türkiye’nin kanayan bir yarası olduğunu ve bir an önce buna çözüm bulunması için Ankara’ya gidip sesimizi duyurup arkadaşlarımızın rahat ve huzurlu bir şekilde çalışmaları için sonuna kadar elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz."
ifadelerini kullandı. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×