Muşlu kadın küçük destekle büyük iş çıkardı

Kadınların aldıkları küçük kredi kartopu etkisi meydana getirdi. KOSGEB ile kredi alan girişimci kadınlar, kendi ayakları üzerinde durabilmek, eşlerine destek olabilmek ve çocuklarını okutabilmek için mücadele verdiklerini, evde oturan kadınların da hare.

Muşlu kadın küçük destekle büyük iş çıkardı
10 Ocak 2014 Cuma 16:13

Kadınların aldıkları küçük kredi kartopu etkisi meydana getirdi. KOSGEB ile kredi alan girişimci kadınlar, kendi ayakları üzerinde durabilmek, eşlerine destek olabilmek ve çocuklarını okutabilmek için mücadele verdiklerini, evde oturan kadınların da harekete geçip kendilerine yeni bir yol çizmelerini istiyor. KOSGEB ile diğer destek ajansları tarafından girişimci ev hanımlarına verilen krediler kadınların hayatını değiştiriyor.

Muş’ta KOSGEB’den destek alan girişimci ev hanımı Fatma Yıldırım, KOSGEB’in desteklerinden çok memnun olduğunu söyledi. Yıldırım, bir kadının kendi ayaklarının üzerinde durabilmesinin çok önemli olduğunu belirterek, her kadının harekete ve üretime geçmesi konusunda hemfikir olduklarını vurguladı.

İşte Yıldırım’ın KOSGEB’le değişen hayatının hikayesi: Muş’ta KOSGEB tarafından verilen destek ile bir lokanta açan 38 yaşındaki Fatma Yıldırım işlerini büyütüp şehrin işlek caddesinde dükkan açtı. Ev hanımı Yıldırım da KOSGEB’den aldığı destek ile Muş’un Bahçelievler mevkiinde Geylani Cami yanında 24 Kasım 2013 tarihinde aylık 300 lira kira ödeyerek lokanta işine başladı.

Fatma Yıldırım yaşadıklarını şöyle aktardı: “Capital danışmanlık şirketinin bizlere çok büyük destekleri oldu. Bizlere kurs verdiler, eğitimden geçirdiler. Bu işyeri sayesinde kendime güven kazandım. KOSGEB’in çok faydası oldu. Destek küçüktü, insanlar bu parayla ne yapılabilir diyebilir ama ben yaptım ve başardım"

Hatay Mutfağı adı altında lokanta açan Fatma Yıldırım, Muş Valisi Vedat Büyükersoy’un yemeklerinden tatmasını da arzuladığını dile getirdi. CİHAN

Muşlu kadın küçük destekle büyük iş çıkardı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×