Musa Çitil'in yargılanmasına devam edildi

Mardin Derik'te, 1993-1994 yılları arasında 13 kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili yargılanan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Musa Çitil'in yargılanmasına, Çorum'da devam edildi. Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın...

Musa Çitil'in yargılanmasına devam edildi

Mardin Derik'te, 1993-1994 yılları arasında 13 kişinin öldürülmesi olayıyla ilgili yargılanan Ankara Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Musa Çitil'in yargılanmasına, Çorum'da devam edildi.

Çorum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın duruşmasında, sanık Musa Çitil ile müşteki avukatlarından sadece Ahmet Özdel katıldı.

Müşteki avukatlarının talebi üzerine ise duruşma, görüntülü olarak kayıt altına alındı. İlk olarak söz alan avukat Özdel, eksiklerin tamamlanması ve önceki duruşmada dinlenilmesi talep edilen kişilerin adreslerinin tespit edilmesi ve dinlenilmesi talebinde bulundu. Mahkeme, müşteki avukatının bu talebini reddederken, yine bir önceki duruşmada mahkemeye sunulan ve ihbar mektubu olduğu iddia edilen, N.P'.nin yazdığı mektubun incelenmesi talebinde bulundu. Mahkeme ise bu talebi de reddetti.

Daha sonra söz alan Musa Çitil ise bahse konu mektupla ilgili şahsın o mektubu kendisinin yazmadığını belirterek, ''Üzerime atfedilen suçları kabul etmiyorum. Yeteri kadar tanık dinlendi. Her şey ortada, bahsedilen kişi o mektubu kendisinin yazmadığını ifade etmiştir.'' dedi.

Çitil'in avukatı Yurdakan Yıldız ise 19-20 yıl önce olduğu iddia edilen bir olayla ilgili dava görüldüğünü hatırlatarak, ''Bu davada somut hiç bir delil ve gelişme yok.'' ifadelerini kullandı. Mahkeme heyeti, davayı, mütalaa hazırlanması için cumhuriyet savcısına gönderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×