Muş lalesi festivalle tanıtılacak

Muş’un Korkut ilçe Kaymakamlığı, 1. Lale Festivali düzenliyor. İlçenin 24. kuruluş yıldönümü ve 1. Lale Festivali için tüm hazırlıkların yapıldığını belirten Kaymakam Bekir Abacı, herkesi festivale davet ettiklerini söyledi Muş’ta...

Muş lalesi festivalle tanıtılacak
02 Mayıs 2014 Cuma 19:43

Muş’un Korkut ilçe Kaymakamlığı, 1. Lale Festivali düzenliyor. İlçenin 24. kuruluş yıldönümü ve 1. Lale Festivali için tüm hazırlıkların yapıldığını belirten Kaymakam Bekir Abacı, herkesi festivale davet ettiklerini söyledi

Muş’ta 1990 yılında ilçe olan Korkut’ta ilk defa kuruluş yıldönümü ve 1. Lale Festivali yapılıyor. İlçe Kaymakamı Bekir Abacı’nın girişimleri ile yapılacak olan festival için tüm hazırlıkların tamamlandığı belirtildi. Muş kent merkezi ve 5 ilçeye afiş ve tanıtım amaçlı pankartların asıldığını belirten Korkut Kaymakamı Bekir Abacı, şimdiden tüm halkı davet etti. 07 Mayıs 2014 tarihinde ilçede mahalli at yarışları, canlı müzik, halkoyunları gösterisi, ilçenin doğal ve tarihi özelliğini taşıyan fotoğraf sergisi, ikramlar ve son olarak ta lale tarlalarının ziyaret edileceğini açıklayan Kaymakam Bekir Abacı, özellikle Muş lalesini ön plana çıkarmaya çalıştıklarını söyledi.

Baharın gelişiyle ilçede doğa güzelliklerinin hayran bıraktırdığını kaydeden Kaymakam Abacı, herkesin bu güzelliği görmesini istediklerini vurgulayarak festival ile ilgili şunları söyledi: “7 Mayıs 2014 tarihinde Korkut’un Kuruluşunun 24. Yılını ve 1. Lale Festivalini kutlayacağız. Çok güzel görüntüler var, doğa harikası bir görüntü var şu anda. Ama bundan ne Muş’un haberi var, ne de ülkemizin haberi var? Hem laleyi ön plana çıkaralım istedik hem memurlarımızı, müdürlerimizi, vatandaşımızı, işte Muş halkını ve Hasköy’ü Korkut’ta getirip onlara ikramda bulunmak, beraberce kaynaşmayı sağlamak istiyoruz."

"İLÇEDE 1990 YILINDA MUŞ LALESİ ARAŞTIRMA BİNASI YAPILMIŞ"

1990 yılında mevcut İlçe Kaymakamlığı hizmet binasının Muş Lalesi Araştırma Merkezi olarak inşa edildiğini açıklayan Kaymakam Abacı, "Bizim şu anda içinde bulunduğumuz bu binanın yeri 1990 yılında Muş Lalesi Araştırma Binası olarak tahsis edilmiş. Yani zamanında görev yapan buradaki kaymakamlar, belediye başkanları düşünmüşler ama hiç faaliyete geçirilememişlerdir. İnşallah biz 1. Lale Festivali’ni yapacağız ve eksiklerimiz ile artılarımızı göreceğiz." şeklinde konuştu.

CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×