Muş Çocuk Kütüphanesi faaliyete başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün desteği ile Muş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde açılan ‘Muş Çocuk Kütüphanesi’ faaliyete başladı.

Muş Çocuk Kütüphanesi faaliyete başladı
09 Aralık 2013 Pazartesi 12:53

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yayımlar Genel Müdürlüğü’nün desteği ile Muş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nde açılan ‘Muş Çocuk Kütüphanesi’ faaliyete başladı. Çocuk kütüphanesi çalışmasının bölgede bir ilk olduğunu belirten İl Kültür ve Turizm Müdürü Hayrettin Çetin, bölgede bulup İl Halk Kütüphanesi’ne gidemeyen öğrencilerin faydalandığını söyledi.

Günde yaklaşık 40 ile 50 öğrencinin hizmetten faydalandığını ifade eden Çetin, kütüphane ile ilgili şunları kaydetti: “Muş İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüzün girişimleriyle Kültür ve Turizm Bakanlığımız Yayımlar Genel Müdürlüğü bütçesi ile ‘Çocuk Kütüphanesini açtık. Bu kütüphane çalışması bölgede bir ilktir. İl Halk Kütüphanemize gidemeyen ve civarda bulunan çocuklarımız bu kütüphaneden faydalanıyor. Özellikle kurumumuza yakın bölgede ki okullarda eğitim gören öğrencilerimizin uğrak mekanı haline geldi. Günde yaklaşık olarak 40 ile 50 öğrenci arasında kütüphaneden faydalanıyor.”

    “ÖĞRENCİLERE TAMAMEN ÜCRETSİZ HİZMET VERİLİYOR”

    Çocuk kütüphanesinde roman, hikaye, drama köşesi, satranç, etkinlik alanı ve çok sayıda yardımcı kaynağın bulunduğu vurgulayan İl Kültür ve Turizm Müdürü Çetin, öğrencilerin ödev yapma ve ücretsiz çıktı almalarına imkanlar sağladıklarını kaydetti. Çetin, “kütüphanemizde uygun bir ders çalışma ortamı oluşturuldu. Kitap alma ve internetten yararlanma imkanları da veriyoruz. Kütüphanemizi sürekli zenginleştirip yeni kitaplar alıyoruz. Çocuklarımızın ödev yapmalarına ve hatta çıktı almalarına imkanlar sağlıyoruz.” diye konuştu. CİHAN

Muş Çocuk Kütüphanesi faaliyete başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×