Murat Karayalçın'dan Mudanya'ya destek sözü

CHP Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ilçede seçim startı ardından ilk seçim bürosunu açtı.

Murat Karayalçın'dan Mudanya'ya destek sözü
25 Ocak 2014 Cumartesi 16:43

CHP Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, ilçede seçim startı ardından ilk seçim bürosunu açtı. İlçe merkezinde İpar Caddesi üzerinde açılan büronun açılışı PM Üyesi Murat Karayalçın tarafından yapıldı.

Açılışa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Büyükşehir Belediye başkan adayı Necati Şahin, İl Başkanı Metin Çelik, İlçe Başkanı Hüseyin Ihlamur ile çok sayıda partili ve Mudanyalı katıldı.

Açılış öncesi Hayri Türkyılmaz’a Mudanya’da gereken desteği vereceğini ifade eden CHP PM Üyesi Murat Karayalçın, yerel seçim çalışmalarında ilçede kapı kapı dolaşarak Mudanya’ya destek sözü verdi. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan olduğu dönemlerdeki birçok anısını Mudanyalılarla paylaşan Karayalçın, Hayri Türkyılmaz'ın Mudanya'da geleceği şekillendireceğini öne sürdü.

“PROJELERİ HALKA SORMADAN YAPMAYACAĞIZ”

“Güzel şeyler olacak, Mudanya ile herkes gurur duyacak” diyerek konuşmasına başlayan Mudanya Belediye başkan adayı Hayri Türkyılmaz, yerel seçimlerin ülkenin her yerinde yeni bir sürecin başlangıcı olacağını söyledi. Merkezci, reddeden, hayır diyen, o bu diyen olmayacaklarını ifade eden Türkyılmaz, “Mudanya ile birlik olacağız. Projelerimizi Mudanyalılara sormadan yapmayacağız. Her zaman en güzeli imkansızı isteyeceğiz” dedi. Belediye gelir ve giderlerini vatandaşların denetleyeceğini anlatan Türkyılmaz, “Her ay belediyede ya da kent meydanlarında vatandaşa hesap vereceğim. Vatandaş istediği zaman bize ulaşabilecek.” diye konuştu.

    Öte yandan CHP'nin bölünüp parçalanmadığını birlik içinde seçimleri kazanacaklarını söyleyen CHP Mudanya İlçe Başkanı Hüseyin Ihlamur, belediye başkan aday adaylarıyla birlik pozu verdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necati Şahin ise Mudanya'nın çok farklı olacağını belirterek, ilçeye raylı sistemi getireceklerinin sözünü verdi. Bursa'ya denizyolu ile Mudanya'dan, havayolu ile Yenişehir'den ulaşımın olacağına değinen Şahin, göreve geldiklerinde Bursa'yı makamdan değil, vatandaş ile birlikte yöneteceklerini söyledi.

    Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey ise, insan öncelikli sosyal demokrat hizmet anlayışı ile yönetim gösterdiklerini ifade ederek, “Bizim için o partili bu partili yoktur” dedi. “Hayri Türkyılmaz Mudanya'nın tüm oyuna taliptir” diyen Bozbey, “Biz bazıları gibi adam seçmeyiz. Kimseyi ötekileştirmeyiz. Hepimiz kendimizi anlatmak ve tanıtmak zorundayız” diye konuştu.

    Açılış sonrasında Karayalçın ve partililer hal bölgesinde vatandaşlar ile birlikte çay içti. CİHAN

Murat Karayalçın'dan Mudanya'ya destek sözü


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×