Muhtarın eylemi işe yaradı, dere temizleniyor

Ardahan'da şehir merkezinin tam ortasından geçen Alabalık Deresi'nin kirliliğine dikkat çekmek için muhtarlık işlemlerini dere yatağında yapmaya başlayan muhtarın eylemi işe yaradı. Ardahan Belediyesi, mahalleliden kurduğu ekiple dereyi temizlemeye...

Muhtarın eylemi işe yaradı, dere temizleniyor
26 Haziran 2014 Perşembe 18:18

Ardahan'da şehir merkezinin tam ortasından geçen Alabalık Deresi'nin kirliliğine dikkat çekmek için muhtarlık işlemlerini dere yatağında yapmaya başlayan muhtarın eylemi işe yaradı. Ardahan Belediyesi, mahalleliden kurduğu ekiple dereyi temizlemeye başladı.

Kanalizasyon ve çevreden atılan atıklar nedeniyle mikrop yuvası haline gelen Alabalık Deresi'nin bu durumdan kurtarılmasını isteyen Kaptanpaşa Mahallesi Muhtarı Efrail Yıldız, ilginç bir eylem yapmış ve mahalle muhtarlığını dere içerisine taşımıştı. Muhtarın bu eylemine mahalle sakinleri büyük destek vermişti. Yıldız yetkililere sesini duyurdu. Alabalık Deresi temizleme faaliyetleri başladı.

Vatandaşlar bu durumdan oldukça memnun. Mahalle sakinlerinden Murtaza Akar, "Geçen hafta muhtarımızın haklı eylemi işe yaradı. Şehrin tam ortasından geçen Alabalık Deremiz temizlenmeye başladı. Gayet mutluyuz. Belediyemize ve muhtarımıza teşekkür ederim. Dere hepimizin deresi." şeklinde konuştu.

CİHAN

Muhtarın eylemi işe yaradı, dere temizleniyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×