Muhasebeciler: Emeğimize saygı gösterilmesini istiyoruz

Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası yönetimini kabul eden Samsun TSO Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin, “Kamu adına toplanan kaynağın oluşmasında önemli görev üstlenen sizlerin Muhasebe Haftası’nı kutluyorum.

Muhasebeciler: Emeğimize saygı gösterilmesini istiyoruz
05 Mart 2014 Çarşamba 13:23

Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası yönetimini kabul eden Samsun TSO Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin, “Kamu adına toplanan kaynağın oluşmasında önemli görev üstlenen sizlerin Muhasebe Haftası’nı kutluyorum.” dedi.

Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası yönetimi, her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan, Muhasebe Haftası etkinlikleri çerçevesinde Samsun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti. TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Samsun TSO Başkan Yardımcısı Salih Zeki Murzioğlu’nun şehir dışında olması nedeniyle heyeti, Oda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin ağırladı. Samsun Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Hayrul Kayar, TSO’ların hem sosyal hem de ekonomik anlamda ülkenin ve şehirlerin gelişmesine önemli katkıda bulunduğunu belirterek, “Samsun Ticaret ve Sanayi Odamızın da şehrimize önemli katkıları var. Ayrıca, Oda Başkanımız Sayın Salih Zeki Murzioğlu’nun TOBB Yönetim Kurulu üyesi olmasını da çok önemsiyoruz.” ifadesini kullandı.

Muhasebe Haftası etkinlikleri çerçevesinde yakın ilişkide bulundukları resmi ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ettiklerini ifade eden Hayrul Kayar, şunları dile getirdi: “Ziyaretlerimizde mesleki dayanışmamızı sergilemeye çalışarak, sorunlarımızı ve beklentilerimizi dile getiriyoruz. Bizler de birer KOBİ’yiz. Piyasa varsa, biz de varız. Hizmetleri size sunuyoruz. Ama maalesef işadamlarımızdan hizmetlerimizin karşılığını tam olarak aldığımızı söyleyemeyeceğim. Ama aslında bunun büyük kısmı bizden kaynaklanıyor. Haksız rekabeti biz yaratıyoruz. Bazı meslek mensuplarımız bütün riskler üzerinde olmasına rağmen hala para almadan hizmet vermeyi sürdürüyor. Bizlerde aynı sizin gibi reel sektörün birer hamisi olduğumuz kadar, işadamlarımızın da sırdaşıyız. Ama ücrete geldiğinde üvey evlat muamelesi görmek istemiyoruz. Reel sektörden beklentimiz bizim emeğimize ve mesleğimize saygı duymaları. Bunun için sizden destek bekliyoruz.”

"MUHASEBECİLER İŞ DÜNYASININ PAYDAŞI"

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Şahin ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, Muhasebe Haftası’nı kutladı. Şahin, “Sizler kamu adına toplanacak kaynağın oluşması için önemli bir görev üstlenen meslek grubusunuz. Çünkü vergi veren mükellefler ile vergi toplayan devlet arasında bir aracı kurum olarak görev yapıyorsunuz. Ayrıca meslek temsilcileriniz iş dünyasının en önemli paydaşları arasında. Sizlerin şahsında bütün meslek grubu üyelerinizin Muhasebe Haftasını kutluyorum. Dile getirdiğiniz sorunların çözümü noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” diye konuştu. CİHAN

Muhasebeciler: Emeğimize saygı gösterilmesini istiyoruz


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×