Muharip Gaziler Derneği İskenderun Şubesi açıldı

Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Şubesi'nin açılışı Antakya mehteran marşı eşliğinde yapıldı. Hatay Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, "Milleti birbirine bağlayan değerlerin başında tarih sayfalarına altın...

Muharip Gaziler Derneği İskenderun Şubesi açıldı
20 Haziran 2014 Cuma 18:13

Türkiye Muharip Gaziler Derneği İskenderun Şubesi'nin açılışı Antakya mehteran marşı eşliğinde yapıldı. Hatay Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, "Milleti birbirine bağlayan değerlerin başında tarih sayfalarına altın harflerle yazılan kahramanlıkları ile vatan, bayrak uğruna verilen canlar, dökülen kanlar gelmektedir. Bu, bütün dünyanın kabul ettiği tarihi bir hakikattir. Bu yüce millet, şehit ve şehit yakınlarını, gazilerini her zaman gurur abidesi ve mihenk taşı olarak yüreğinde taşımıştır.” dedi.

Tayfur Sökmen Bulvarı'nda gerçekleştirilen açılışa; muharip gazilerin yanı sıra askeri ve mülki erkan, İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ergun Gözüküçük ve şube yönetim kurulu üyeleri katıldı. Açılışta söz alan Hatay Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ramiz Bakır, ”Etrafı ateş topuna dönmüş olan ülkemizi, bu ateş topunun içerisine çekmek isteyen dahili ve harici ihanet şebekeleri, emperyalizmin payandalığını yaparak, Gazi Mustafa Kemal ve kahraman silah arkadaşlarının millet olma şuuru ekseninde ve Türk üst kimliği altında buluşturduğu toplumu, zaman zaman alt kimlikleri kaşıyarak, zaman zaman inanan inanmayan şeklinde, bazen de Alevi-Sünni, Türk-Kürt gibi insanlık dışı ve çağ dışı ayrıştırma metotlarıyla bölmeye yeltenenler olmaktadır.“ diye konuştu.

Atatürk ilkeleri üzerine kurulmuş Cumhuriyeti ve aziz vatanın bölünmez bütünlüğünü her zamankinden daha hassas, daha kararlı daha dikkatli korumak durumunda olunduğunu ifade eden Bakır, "Ülkemiz üzerinde dahili ve harici ihanet odaklarının oyunlarına asla fırsat vermeyelim.” diye konuştu.

Açılış töreni öncesi konuşma yapan İskenderun Belediye Başkan Vekili Ergün Gözüküçük ise şunları ifade etti: “Vatanın bölünmez bütünlüğü için cansiperane çalışan ve bu uğurda gerektiğinde gözünü kırpmadan şehit olan tüm güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimize de sağlık sıhhat ve afiyetler diliyorum. Muharip gazilerimiz bizim için son derece değerlidir ve her zaman onların yanında olduğumuzu da belirtmek isterim.” Törene katılan askeri yetkililer, muharip gaziler ve aileleri ile tek tek görüşerek selamlaştılar.

CİHAN

Muharip Gaziler Derneği İskenderun Şubesi açıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×