Muhammet Ali'yi İstanbul'da Erbakan kaşılamıştı

Son yüzyıla damgasını vuran boksörler arasında yer alan Muhammet Ali, 70'li yıllarda Türkiye'ye gelmiş, bizzat Erbakan tarafından karşılanmıştı

Muhammet Ali'yi İstanbul'da Erbakan kaşılamıştı
04 Haziran 2016 Cumartesi 18:33

ABD'de bugün vefat eden Müslüman Boksör Muhammet Ali, 70'li yıllarda Türkiye'ye gelmiş, İstanbul'da Sultanahmet Camii'nin önünde kalabalığa seslenmişti. Ali'yi havalimanında Merhum Necmettin Erbakan tarafından karşılanmıştı. 

1964 yılında 'Malcolm X'ten etkilenerek müslüman olan ve Cassius Marcellus olan adını da Muhammed Ali olarak değiştiren efsanevi boksör, 1976 yılının ekim ayında Türkiye'ye de geldi.

İstanbul Atatürk Havalimanı'nda dönemin Milli Selamet Partisi Genel Başkanı merhum Necmettin Erbakan tarafından Atatürk Havalimanı'nda karşılanan Muhammed Ali, burada kendisini bekleyen binlerce kişiyle birlikte Sultanahmet Camisi'ne gidip Cuma namazı kıldı.Muhammed Ali, 24 saat süren bu ziyaretinde Topkapı Sarayı'nı ziyaret ettikten sonra Boğaz'da tekne gezisi yapıp ülkesine döndü.Muhammed Ali, yaşamı boyunca İslamiyet'in yayılması için büyük çaba gösterdi.
 


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×