Muğla'daki maden işçileri Ankara'ya yürüyecek

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Muğla'daki Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerinin özelleştirme ihalelerini ertelemesine rağmen enerji ve maden işçileri Ankara'ya yürüyeceklerini açıkladı.

Muğla'daki maden işçileri Ankara'ya yürüyecek
21 Ocak 2014 Salı 14:28

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Muğla'daki Yatağan, Kemerköy ve Yeniköy termik santrallerinin özelleştirme ihalelerini ertelemesine rağmen enerji ve maden işçileri Ankara'ya yürüyeceklerini açıkladı. İşçiler, 23 Ocak 2014 Perşembe saat 16.30'da, Yatağan Termik Santrali önünden yola çıkacak. Saat 17.30'da Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapacak, ardından da Kavaklıdere yol ayrımından otobüslerle Ankara'ya hareket edecekler.

Tes-İş Sendikası ve Türkiye Maden İşleri Sendikası Muğla şube başkanlarının, "Kandıramazsınız, 24 Ocak'ta Ankara'dayız" başlıklı ortak basın açıklamasında şunlar kaydedildi: "Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, evlere şenlik bir erteleme kararı açıkladı. Bizler özelleştirme ihalelerin iptalini beklerken onlar iki ay erteleme kararı açıkladılar. Böylelikle direnişin ve mücadelenin önüne geçebileceklerini, seçim öncesi sütliman bir ortam oluşturabileceklerini, seçimden sonra da bu işletmeleri kolayca satıp işçinin ve milletin canına ot tıkayabileceklerini sandılar ancak bizler çocuk değiliz. Kimi kandırıyorlar? Enerji ve maden işçileri olarak, talebimizin ihalelerin iptal edilmesi olduğunu ve kararlılığımızın artarak devam ettiğini, gerekirse iki ay sonra tekrar geleceğimizi bildirmek için 24 Ocak'ta Ankara'da olacağız." CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×