Muğla'da Turizm Haftası kutlanmaya başladı

Muğla'da Turizm Haftası, çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Sınırsızlık Meydanı'ndaki etkinliğe Vali Mustafa Hakan Güvençer, Kültür ve Turizm İl Müdürü Veli Çelik, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Necdet Koparan, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan.

Muğla'da Turizm Haftası kutlanmaya başladı
16 Nisan 2014 Çarşamba 11:08

Muğla'da Turizm Haftası, çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başladı. Sınırsızlık Meydanı'ndaki etkinliğe Vali Mustafa Hakan Güvençer, Kültür ve Turizm İl Müdürü Veli Çelik, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Necdet Koparan, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan ve diğer vatandaşlar katıldı.

İl Müdürü Çelik, burada yaptığı konuşmada Muğla'nın geçiminin büyük bir bölümünü turizmden sağladığını ve ülke ekonomisine katkı yaptığını söyledi. Şehri yılda ortalama 3 milyon yabancı turistin ziyaret ettiğini belirten Çelik, "Karşılığında da 3 milyar dolar civarında para girdisi sağlanmaktadır. Biz bu hizmeti başta misafirperverliğimizle, iki havaalanımızla, 247 bin yatağımızla ve 15 bin civarında yat kapasitemizle sağlıyoruz. Bu etkinliği hem bunu halkımızla paylaşmak ve daha şeffaf bir idare sergilemek adına hem de sizlerin katılım sağlamak adına planlamaktayız." dedi. Etkinlik, Yörük Obaları Derneği halk oyunları ekibinin gösterisinin ardından keşkek ve lokma ikramıyla son buldu. CİHAN

Muğla'da Turizm Haftası kutlanmaya başladı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×