Muğla'da bisiklet yolu projesine GEKA desteği

Muğla Belediyesi'nin, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında sunduğu "Avrupa Bisiklet Rotaları EuroVelo Potansiyeli" projesi, destek almaya hak kazandı.

Muğla'da bisiklet yolu projesine GEKA desteği
23 Ocak 2014 Perşembe 17:43

Muğla Belediyesi'nin, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2013 Yılı Doğrudan Faaliyet Desteği kapsamında sunduğu "Avrupa Bisiklet Rotaları EuroVelo Potansiyeli" projesi, destek almaya hak kazandı. Muğla Bisiklet Derneği ile yürütülecek projede, şehiriçindeki EuroVelo Avrupa Bisiklet Yolları Ağı potansiyeline sahip rotaların belirlenerek, Atina'ya kadar gelen rotanın denizyoluyla Muğla'ya bağlanması amaçlanıyor.

Belediye, bu kapsamda Kötekli Mahallesi ile şehir merkezini bağlayacak yeni projesini de hayata geçiriyor. Dört adet bisiklet kiralama istasyonu, 60 adet bisiklet park noktası ve 40 adet akıllı bisiklet bulunacak proje kapsamında montajı tamamlanacak istasyonlardan, kredi kartı ve kentkart ile bisiklet kiralanabilecek. Sözleşmesi imzalanan proje, 50 iş günü içinde tamamlanacak.

Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün uygulamaya koyduğu "Muğla Kenti İçin Bisiklet Yolu" projesi, şehirde yaşayan ve çalışan insanların fiziki, psikolojik ve çevre refahlarını geliştirmeyi amaçlayan Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından, 2010 yılında "En İyi Sağlıklı Şehir Projesi Uygulama Ödülleri" ile ödüllendirilmişti. Proje kapsamında kentsel sit alanı içinde yapımı tamamlanan 4,46 km. uzunluğundaki 1. etap bisiklet yolu ve toplam 21,44 km. uzunluğunda projelendirilen bisiklet yolları için şehrin çeşitli noktalarındaki 13 bisiklet durağı, Fen İşleri Müdürlüğü tamirhanesinde yenilenerek vatandaşların hizmetine sunulmuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×