Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ilk toplantısını yaptı

Büyükşehir Kanunu gereğince Muğla'da kurulan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, ilk toplantısını yaptı.

Muğla Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ilk toplantısını yaptı
02 Nisan 2014 Çarşamba 16:48

Büyükşehir Kanunu gereğince Muğla'da kurulan Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, ilk toplantısını yaptı. Valilik Özer Türk Salonu'nda, Vali Yardımcısı Fethi Özdemir başkanlığındaki toplantıya Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Kurucu Müdürü Hasan Cahit Tüfekçi, Şube müdürleri Kamil Karakaya ve Nurhan Varan ile personel katıldı.

Vali Yardımcısı Özdemir, yaptığı açıklamada başkanlığın yapılanma sürecinde olduğunu belirterek, "İlimizde kamu kurum ve kuruluşlarının yatırım hizmetlerinin etkin olarak yapılması, izlenmesi ve koordinasyonu bize bağlı olacak. Bunun dışında yeni yapılan çağrı merkezinde acil çağrı, afet ve acil yardım hizmetlerinin koordinasyon işlemleri de yürütülecek. Temsil, tören, ödüllendirme ve protokol hizmetlerinin yürütülmesi işlemleri de bizim bünyemizde olacak. Yapılanma sürecindeyiz, burada hepimiz birbirimize yardımcı olacağız. Yapacağınız görevler, kendi uzmanlıklarınıza göre planlanacak. Şu anda tam bir belirginlik yok. Henüz yönetmelik çıkmadı, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Devletin işi de yarım kalmayacak tabii. Özel İdare'den devraldığımız, izlememiz gereken yatırımlarla ilgili işlemlere devam edeceğiz." dedi. Muğla'da örnek bir çalışma olmasını istediğini söyleyen Özdemir, "Hepinize tekrar hayırlı olsun. Hepimiz artık bu kurumun parçasıyız. Birbirimizi tanıyalım. Kırıcı olmayalım. Birlik beraberlik gösterelim. Her konuda amirleriniz olarak bize gelebilirsiniz. Dedikoduya mahal vermeyelim. Görevle ilgili strese girmeyelim." şeklinde konuştu.

Kurucu Müdür Tüfekçi ise öncelikle devlete, sonra valiliğe bağlı olduklarını ifade ederek, "Olabilir ama çok zor demeyeceğiz, çok zor ama olabilir diyeceğiz. Problem yaratmayalım, problem çözücü olalım. Valilik makamında çalışan personel, problem çözücü olmalıdır. Bundan önceki hataları yapmayalım. El ele verip güzel bir hizmet yapacağımıza inanıyorum. Nerede olursanız olun, artık Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı personeli olduğunuzu unutmayın. Başınıza ne sıkıntı gelirse gelsin bizi bilgilendirin." dedi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×