Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'ndek aile içi iletişim semineri düzenlendi

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce, E Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki hükümlü ve tutuklularla personele yönelik, aile içi iletişim semineri düzenlendi.

Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'ndek aile içi iletişim semineri düzenlendi
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:08

Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce, E Tipi Kapalı Cezaevi'ndeki hükümlü ve tutuklularla personele yönelik, aile içi iletişim semineri düzenlendi. Konu hakkında bir açıklama yapan İl Müdürü Ali Akkuzu, kurum olarak verdikleri eğitimlerle aile içi iletişimi güçlendirerek, toplumun temel yapı taşı olan ailenin devamlılığını amaçladıklarını söyledi. Akkuzu, "Aile içi iletişimin zayıflaması, birçok problemi beraberinde getirmektedir. Bakanlığımız, bu problemleri çözmek için hizmetler geliştirmiştir ancak en iyi hizmet, gerçek ailenin verdiği sıcaklığı vermekten uzaktır. Sağlıklı aile ortamında yetişen çocuklar, kendine güvenen ve topluma faydalı olarak yetişecektir. Verilen hizmetler gerçek aile ortamının yerine tutmasa da hizmetlerimizi topluma sunmaktayız. Ayrıca sağlıklı ailenin kurulması için evlilik öncesi ve ailenin her alanına ışık tutacak aile eğitim programı kapsamında eğitimlerimiz ve eğitim dökümanlarımız mevcuttur. Aileyle ilgili her konuda bizlere müracaat edebilirsiniz." dedi.

Semineri veren Psikolog Semra Karaağaçlı ise aile içi iletişiminin temel unsurlarıyla ilgili olarak "Her evlilik kendine özgü ve özeldir.", "Evlilik bir takım oyunudur.", "Her konuda aynı düşünmek zorunda mıyız?", "Evlilikte rol paylaşımı nasıl olmalıdır?" başlıkları altında bilgi aktardı. İl Müdür Yardımcısı Vedat Tunç da evlilik ve hukuk konularında nişan, evlenme yaşı, resmî ve dinî nikah, evlilikte soyadı, mal rejimi ve 6284 Sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'la ilgili eğitim verdi. CİHAN

Muğla E Tipi Kapalı Cezaevi'ndek aile içi iletişim semineri düzenlendi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×