Müftü Çakı: Doğruluk ve dürüstlük Müslümanın karakteri olmalıdır

Denizli İl Müftüsü Veysel Çakı, Fahr–i Kâinat Hz. Muhammed (SAV)'i anmak kadar anlamanın da önemli olduğunu ifade ederek, her Müslümanın samimiyetini gözden geçirmesi gerektiğini söyledi.

Müftü Çakı: Doğruluk ve dürüstlük Müslümanın karakteri olmalıdır
14 Nisan 2014 Pazartesi 14:03

Denizli İl Müftüsü Veysel Çakı, Fahr–i Kâinat Hz. Muhammed (SAV)'i anmak kadar anlamanın da önemli olduğunu ifade ederek, her Müslümanın samimiyetini gözden geçirmesi gerektiğini söyledi. Çakı, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, Müslümanların birbiri sevmesi gerektiğini vurgulayarak, “O'nu anlamaya çalışmamız gerekiyor. 'Ben Müslümanım' sözünde dürüst olmak gerekiyor. Doğruluk ve dürüstlük, Müslümanın karakteri olmalıdır. Kimse kimseyi aldatmamalı. Başkasını aldatan, kendini aldatır. Allah’a, Kur'ân’a ve Peygamber'e inançta dosdoğru olmak gerekir. Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde bir yandan Peygamberimiz'i anmak, bir yandan da dindarlığımızı ve samimiyetimizi gözden geçirmek zorundayız. Birbirimizi sevmeye ihtiyacımız var. Biz birbirimizi sevmezsek, Allah da bizi sevmez.” dedi.

Bugüne kadar Hz. Muhammed (SAV)'in doğumunun Mevlid Kandili ile kutlandığını belirten Müftü Çakı, son dönemlerde ise Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kararıyla Kutlu Doğum Haftası olarak daha uzun bir süreye yayıldığını vurguladı. Veysel Çakı, “Buradaki amaç, halkımızın din konusunda değişik etkinliklere vesile olmasıdır. Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinde, en ücra köylerden yurtdışında yaşayanlara kadar tüm Müslümanlar coşkuyla kutluyor.” diye konuştu. İl Müftülüğü olarak hafta çerçevesinde birçok etkinliğe imza atacaklarını sözlerine ekledi. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×