Mucize çocuk o anları anlattı!

Sivas'ta belediyeye ait kamyonun altında kalan ve yaralı kurtarılan 6 yaşındaki Yusuf Durmaz'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi

Mucize çocuk o anları anlattı!
28 Mart 2015 Cumartesi 21:59

Vali Reşit Paşa İlkokulu temel sınıfına giden Fahrettin-Şükran Durmaz çiftinin 2 oğlundan küçüğü bulunan Yusuf Durmaz, oynamak için dışarı çıktı. Oyuncak kum arabası ile oynadığı sırada komşuları bulunan belediye çalışanı 29 yaşındaki Mustafa Bulut, Sivas Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne ilişkin park halindeki kamyonu çalıştırarak devinim etti. Küçük Yusuf'u başkalık etmeyen sürücü devinim edince, beraberinde oynayan Yusuf Durmaz, kamyonun sağ ön tekerinin altında kaldı.

Pencereden vakayı gören bir komşusunun bağırması üstüne kamyon sürücüsü durdu. Kamyonun tekeri çocuğun kalçasının üstünde kaldığı için vasıtası devinim ettirmedi. Çevreden yardıma gelenler çocuğu çıkarmayı başaramayınca itfaiye ve AFAD ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen ekipler kamyonun altına yerleştirdikleri şişme kriko ile tekeri yukarı kaldırdıktan sonra çocuğu çıkardı.

Ambulansla Cumhuriyet Üniversitesi Tıp fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Yusuf Durmaz, acildeki ilk müdahalesinin peşinden ortopedi servisinde tedaviye alındı. Çocuğun her iki kalçasında kırık saptama edilirken, sol kolunda ise kırık bulunmadığı ve yalnızca adale ezilmesi olduğu öğrenildi. Hayati tehlikesi olmayan Yusuf Durmaz'ın tedavisi sürüyor.

"KUM ARABASIYLA OYNUYORDUM" 

Sağlık vaziyeti iyi bulunan Yusuf Durmaz'ı hastanede yaşadığı vakayı anlattı. Sokakta oyun oynadığını belirten Yusuf Durmaz, "Ben aşağıda kum otomobiliyle oyun oynuyordum. O sırada kamyon çalışıyordu. Kamyonun altına girdim. Karşı komşu pencereden bakıyordu ve adama dur diyordu" diye konuştu.

Olayın sonrasını hatırlamadığını söyledi. Minik Yusuf'u 9 yaşındaki ağabeyi Taha da yalnız bırakmadı. Yusuf Durmaz'ın babası Fahrettin Durmaz'ın ise kentteki bir lokantada kebap ustası şekilde çalıştığı öğrenildi.

Kaynak: HABER7.COM


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×