MŞO Başkanı Şafak: Otobüslerin kantara girmesini turistlere anlatamıyoruz

Manavgat Şoförler ve Otomobilciler Odası (MŞO) Başkanı Mahmut Şafak, üyelerinin D 4 belgesi konusunda yaşadığı sıkıntıların bir an önce çözülmesini istedi.

MŞO Başkanı Şafak: Otobüslerin kantara girmesini turistlere anlatamıyoruz
31 Ocak 2014 Cuma 22:03

Manavgat Şoförler ve Otomobilciler Odası (MŞO) Başkanı Mahmut Şafak, üyelerinin D 4 belgesi konusunda yaşadığı sıkıntıların bir an önce çözülmesini istedi.

Başkan Şafak, Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş'a iadeyi ziyarette bulundu. Başkan Şafak, MATSO Başkanı Boztaş'tan, D 4 belgesi konusunda yaşadığı sıkıntıların aşılmasında destek istedi. Boztaş da Şafak'a, bu konuda MATSO olarak Manavgat Şoförler ve Otomobilciler Odası'na her türlü desteği vereceklerini kaydetti. Şafak, "Söz konusu mağduriyetin giderilmesi için girişimlerde bulunuyoruz ve bu konuda MATSO’nun da desteğini bekliyoruz." dedi.

Taşağıl beldesi sınırlarında bulunan yol kenarı denetim istasyonunda otobüslerin kantara çekilmesi nedeniyle şoför esnafının mağdur olduğunu belirten Şafak, yaşadıkları sıkıntı ile ilgili şu açıklamada bulundu: "Manavgat Seyahat'e ait otobüsler her 20 dakikada bir Antalya-Manavgat arasında karşılıklı sefer yapıyor. Bu otobüsler sürekli çalıştığı için zaten evrakları tam. Özellikle tur otobüslerinin kantara çekilmesi hoş bir görüntü olmadığı gibi bu durumu yolcu ve turistlere anlatmakta da güçlük çekiyoruz. Otobüsler kantara çekilmek yerine polis ekipleri tarafından kontrol edebilir. Bu konuda MATSO’nun desteğini bekliyoruz. Birlikte hareket ederek çözüm yollarını arayalım. Yetkiler tarafından bunun acil olarak çözülmesi gerekiyor."

Boztaş da yaptığı açıklamada, D 4 belgesi ve kantar sorununun ortadan kalkması için her konuda desteğe hazır olduklarını kaydetti. Boztaş, "Bu sorunu ortak akılla çözmek istiyoruz. Şoför esnafımızın hâlihazırda yaşamakta olduğu sorunların çözümü noktasında da aynı hassasiyeti taşıyoruz. Şoförlerimizin maruz kaldıkları D 4 belgesi ve kantar sorununun ortadan kalkması için her türlü desteği vermeye hazırız. İlerleyen günlerde her iki Oda yönetimi olarak konunun ilgili mercilere taşınması için çaba göstereceğiz." diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×