Motora Sıkışan Yavru Kedi, Köpek Yardımıyla Çıkarıldı

Otomobilin motor bölümüne giren ve orada sıkışan yavruyu kediyi kurtarma operasyonunda vatandaşlar ilginç bir yönteme başvurdu.

Motora Sıkışan Yavru Kedi, Köpek Yardımıyla Çıkarıldı
17 Haziran 2014 Salı 00:08

Ankara'dan, Kırıkkale’ye gitmekte olan bir aracın motor bölümünde gelen yavru kedi, saklandığı yerden çıkarabilmek için köpek getirildi. Uzun uğraşlar sonucu bulunduğu alandan çıkarılan yavru kedi, bir işyerine sığındı. Ardından kedi, merdiven altında sıkıştırılarak yakalandı.

Ankara'dan Kırıkkale’ye gelen esnaf Haşim Şanlı’ın aracına giren yavru kedi, aracın motorunda yaklaşık 100 kilometre seyahat etti. Kırıkkale’nin Zafer Caddesi'nde park eden Şanlı, aracının içinden kedi sesi geldiğini fark etti. Bunun üzerine vatandaşlar, hayvanı çıkarmaya çalıştı. Kedinin çıkartılamayacağını anlayan Şanlı, çevredeki esnaflardan döner tavuk temin ederek, kediyi çıkartmak istedi. Aç olan kedi, dönerin kokusuna dayanamayarak motordan aşağıya indi. Bunun üzerine vatandaşlar, kediyi yakalamaya çalıştı. Korkan kedi, aynı yerde bulunan diğer aracın motoruna girdi.

Motor bölümüne giren yavru kediyi, bir köpeğin getirilerek korkutup çıkartılmak istendi. Bu arada bölgeye gelen polis ekipleri de caddedeki trafik akışını bir süreliğine durdurarak, kedinin çıkarılmasına kolaylık sağladı. Vatandaşlar, yaklaşık 3 saat süren çalışmanın ardından hayvanı güçlükle araçtan indirdi. Yine korkan kedi bir işyerine kaçtı. Kedi en sonunda bir vatandaş tarafından yakalandı.

İkinci araç sahibi İhsan Çelik, kendisinin hayvan sevgisine önem verdiğini belirterek, kedinin çıkarılması için uzun 3 saat uğraştıklarını ifade etti. Çelik, "Eğer farkında olmadan hareket etseydim, kedinin ölümüne neden olurdum bu da beni vicdanen çok rahatsız ederdi." dedi.

Yavru kediyi yakalayan Tuğrul Kılıç ise kediye ‘Garip’ ismini verdiğini belirterek kedinin karnını doyurduktan sonra bırakacağını söyledi.

Motora giren yavru kediyi köpekle çıkartma operasyonu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×