Montaj dublaj sizin işiniz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,Elazığ'da "Şu meydanı saatler öncesinden fotoğrafını çekiyorlar. Ya da kalabalık dağıldıktan sonra fotoğrafını çekip sosyal medyada dolaşıma sokuyorlar, sonra montaj diyorlar." diye konuştu.

Montaj dublaj sizin işiniz
06 Mart 2014 Perşembe 16:35

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Şu meydanı saatler öncesinden fotoğrafını çekiyorlar. Ya da kalabalık dağıldıktan sonra fotoğrafını çekip sosyal medyada dolaşıma sokuyorlar, sonra montaj diyorlar. Montaj, dublaj sizin işiniz. Burada montaj, dublaj yok. Burada Başbakan ve onu bağrına basan millet var. Burada muhabbet var. Muhabbetin gerçek fotoğrafı var" dedi.

"BU MEYDAN DA MONTAJ VAR MI"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ İstasyon Meydanı'nda bugün düzenlediği miting alanına, "Harputtayız, Evliyayla duayla, rüyayla, bedduayla işimiz olmaz" pankartı açılırken, alana girenler sıkı aramalaran geçirildi. Çatılara keskin nişancılar yerleştirilirken, Başbakan Erdoğan, yaklaşık 20 bin kişiye seslendi. Erdoğan, "Bu ne güzel bir tablo Elazığ. Şimdi çıkacak burada montaj diyecekler. Medya siz de bu montajları iyi görüntüleyin ha burada da montaj var. Gakgoş bu meydanda montaj varmı? Burada fotoshop varmı? Burada muhabbet var muhabbet. Burada çoşku var, heyecan var. Burada vefa var. Elazığ kabına sığmıyor. Elazığ bir kez daha demokrasiye, iradesine, ülkesine, bakanlarına, Başbakanına sahip ıkıyor. Elazığ bugün bir kez daha tarih yazıyor. Siz gönlümüzün güvercinisiniz Gakgoşlar. Siz bize kucak açanlarsınız. Siz dert ortağısınız. Rabbime hamd olsun sizler gibi can yoldaşlarım var. Bu yolda yalnız olmamanın gururunu yaşıyoruz. İmam hatipli bilesiniz ki, Başbakanınız sizlerle dimdik ayaktadır. Hiç endişe etmeyin. Seçimi alacaksınız, seçimden sonra teşekküre geleceğim. Rabbim muhabbetimizi arttırsın. Rabbim yol arkadaşlığımızı inşallah muhafaza etsin. 30 Mart seçimleri inşallah Türkiye için aziz milletimiz için hayırlara vesile olsun" dedi.

"BİRİNCİ OLAMAZSANIZ BIRAKIP GİDECEKMİSİNİZ"
Uludere'de dün akşam mayına basarak şehit olan Uzman Çavuş Musa Subay'a Allah'tan rahmet dileyen Erdoğan, "Bu CHP'nin genel başkanı Elazığ'ın yollarını bilir mi? MHP'nin ki bilir mi? Kaç kez geldi. Bunların işi gücü de yok. Biz hem Başbakanlık her şey yapıyoruz dünyayı geziyoruz Elazığ'a da 16 kezdir geliyoruz. Elazığ'dan Gakgoşlardan bu kadar ayrı yaşanır mı? Bu kadar açılışlar yapılıyor tabii ki geleceğiz" dedi. Erdoğan, şöyle dedi:
"Hamd olsun bugün 16'ıncı şehirdeyiz. Hiç görülmmiş bir çoşku heyecanla halkımızla vatandaşlarımızla kucaklaşıyoruz. CHP şaşkınlık içinde, MHP gözlerine inanamaz halde. Bir kısım medya zaten burnunun ucunu göremiyor, akıl erdiremiyorlar, hafızaları almıyor. Hele bu manzarayı hiç almıyor. İşte günlerdir diyorlar bu görüntüler montaj, montaj diyorlar. Tekrar söylüyorum şu meydanda montaj varmı? Medya size sesleniyorum. Ha şu meydanda montaj varmı? Buradan çok açık bir çağrı yapıyorum. CHP, MHP ye ve onların yandaş medyalarına çağrı yapıyorum. Bu mitingten sonra Malatya var, daha sonra Pazar günü Şanlıurfa'dayım, Kayseriye, Konya'ya, Ankara'ya, İstanbul'a gelsinler daha ne söylüyorum. İzmir'e gelsin. Söz veriyorum kürsüye çıkaracağım bunları. Kürsüden seyretsinler ve burada bir şey daha söylüyorum. Elaziz'den sesleniyorum. Eğer dürüstseniz, doğruysanız ey CHP'nin genel müdürü siyaset niye yapılır? MHP nin genel müdürü siyaset niye yapılır. Birinci olmak için yapılır. Seçimden bir numara çıkmak için yapılır. Batı'da eğer seçimi birisi kazanımoyorsa pek durmaz bırakır gider. Şimdi soruyorum. Ben eğer bu seçimlerde partim birinci olmazsa genel başkanlığından çekileceğim. Demek ki iyi yönetemedim. Ama şimdi diyorum ki, CHP'nin genel başkanı eğer sen birinci olmazsan partiyi bırakıp gidecekmisin? MHP'nin genel başkanı sen birinci olmazsan bırakıp gidecekmisin? Bırakamazlar çünkü birisi kasetle geldi kasetle gideceği günü bekliyor. Bunlar siyaset nedir bilmezler, sadece hakaret ederler. Hakaretle siyaset yaparlar."

"MONTAJ, DUBLAJ SİZİN İŞİNİZ"
CHP ve MHP'ye eleştirilerini sürdüren Başbakan Erdoğan, kendilerini dünyanın doğusu ve batısından izlendiğini anlattı. Erdoğan "Evel Allah 30 Mart akşamı yine sadece Türkiye'de bu davaya gönül verenler değil tüm dünya mazlumlar mağdurlar gülecek. Çünkü siz bir güven çıtası koyuyorsunuz ve buraya bakıyorlar. Ey MHP'nin genel başkanı sen bunu anlayamazsın, Ey CHP'nin genel müdürü sen bunu anlayamazsın. Ey bir kısım Medya siz bunu hiçbir zaman anlamadınız, hiçbir zamanda anlamayacaksınız. Montaj deyip avunacaksınız. Fotoshop deyip kendinizi kandıracaksınız. Taşıma deyip bahane uyduracaksınız. Halep oradaysa Elazığ burada. Şu meydanı saatler öncesinden fotoğrafını çekiyorlar. Ya da kalabalık dağıldıktan sonra fotoğrafını çekip sosyal medyada dolaşıma sokuyorlar, sonra montaj diyorlar. Montaj, dublaj sizin işiniz. Burada montaj, dublaj yok. Burada başbakan ve onu bağrına basan millet var. Burada muhabbet var. Muhabbetin gerçek fotoğrafı var. Burada vefanın, itimadın, aşkın sevdanın fotoğrafı var. Şimdi ne diyecekler 30 Mart akşamı sonuçlar gelmeye başladığında kendi anketlerine bakıp. Şimdi bir araya geldiler, anketlerde böyle görünmüyordu diyecekler. Ak Parti'nin bu kadar oy alması mümkün değildi diyecekler. Montaj yaptı, meydanlara insan taşıdı diyecekler. Bunlar daha minareyi çalmadan şimdiden kılıfı hazırlıyorlar. Yenileceklerini biliyorlar onun için uyduruyorlar. Bunlar yahu diyorlar bu kadar iftira attım, çamur attık ama AK Parti'nin oyu yine yükseldi. Yahu bu millet sizin ne yaptığınızı biliyor. Siz bir şey ortaya koymadınız dikili ağacınız yok. Milleti hep aldattınız millet aldatanlara değil dürüstlere oy veriyor sizin niyetinizi de anlıyor. Hep söylüyorum 40 çürük yumurtadan bir sağlam yumurta olur mu? Bunlar bu. İki yanlış bir doğru etmez. Şimdi bunlara üçüncü bir yanlış daha eklendi. MHP CHP birde Pensilvanya."

"CUMHURBAŞKANLIĞI DEĞİL YEREL SEÇİM YAPIYORUZ"
Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin yeniden matematik derslerine başladığını söyleyerek,
"Yine enteresan hesaplar yapıyor. İktidar yüzde 51 ile geldi yüzde 51 ile de gidebilir diyor. Şu anda bizim yerel seçim yaptığımızında farkında değil. Bu diyor Cumhurbaşkanı olamayacak. Biz şu an yerel seçim yapıyoruz. Bırak şimdi o işi şu 30 Mart'ı bir atlatalım sonra onları da konuşuruz. Ayağının bağları çözülecek, Çankayaya çıkamayacak diyor. Kimin ayağının bağı çözülecek belli. Tayip Erdoğan 40 yıldır siyasetin içinde koşuyor. Erdoğan, maraton koşucusu. Geçen diyor hep havada hiç yere inmiyor. Sen şimdi uçma özürlüysen ben ne yapayım. Biz dünyayı geziyor, Türkiyeyi anlatıyoruz. Türkiye artık gündemi belirlenen bir ülke değil, gündem belirleyen bir ülkedir, böyle bir fakımız var" dedi.

"İYİ NİYETİMİZLE OYUNA GELDİK"
Elazığ'a yapılan yatırımları anlatan Erdoğan, artık uyanma vaktinin geldiğini belirterek, şöyle devam etti:
"Biz iyi niyetimizden maalesef bu oyuna geldik. Çünkü Müslüman iyi niyetle davranmak zorundadır. Ama şimdi baktık kİ, kazın ayağı böyle değilmiş Artık mızrak çuvala sığmıyor. Dolayısıyla atılması gereken adım neyse onu atıyoruz ve atmaya devam edeceğiz. Öyle enterasan şeyler var ki, çok ilginçtir. Yalan bunlarda meşru, takkiye bunlarda meşru, iftira bunlarda meşru, fesad, fitne bunlarda meşru. Şimdi yurtlarda evlerde geçe seansları yapıyorlar. Bu gece seanslarında abiler, ablalar Başbakan'a beddua ettiriyorlar. Eşime, çocuklarıma beddualar ettiriyorlar. Buna nasıl Müslümanlık? Bunlara dayanamayanlar ya olurmu öyle şey diyorlar onları da yurtlardan dışarı atıyorlar. Bakınız Sivas'ta, Düzce'de aynı şeyi yaptılar yapmaya devam ediyorlar. Biz de tabi tedbirlerimizi alıyoruz. Kredi yurtlarımıza talimat verdim süratle bu yavrularımızı alacaksınız, bunların hesabını soracağız bunlara. Siz bu evlerde, bu yurtlarda hem parayı alıp ondan sonra kendinize kurşun asker mi yetiştireceksiniz? Bu bu ülkede bölücüğe ayrımcılığa yer yok. Siz bir çete oldunuz, bir örgüt oldunuz dolayısıyla bunun hesabını vereceksiniz. Bunun hesabını soracağız. Ne yaparlarsa yapsınlar, milletim artık bunları çok iyi tanıyor, bizde çok iyi tanıdık. Elazığlıların tam bunlar için söylenmiş bir sözü va. Hatırlatayım size. Garkayla oturanın burnu pislikten kurtulmaz. Öyle mi?. Gakgoşlar söylüyor işte. Güveç, gırdınlaşmış kapağınu bulmuş"

RABİA İŞARETİ
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun dün Rize'de yaptığı mitingde bayrak hassasiyetlerini soruşturduğunu anlatan Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun 2011 yılında Hakkari'de daha önce yaptığı ve Türk bayrağı bulunmayan alanın fotoğrafını gösterdi. Erdoğan, Kılıçdaoğlu'nun bayağı mesafe alıp Rabia işaretini öğrendiğini söyleyerek, "Bunun içeriğinde ne var diye sor, bilmezler. Ama Tayip Erdoğan'ın Rabia işareti içinde bir anlam var. Bir tek millet var. Nedir o Türküyle, Kürdüyle, Zazasıyla, Gürcüsüyle,. Abazasıyla, arnavuduyla velhasıl yaradılanı yaradanda ötürü severiz. Bizde ayrım yok. 77 milyon tek millet. Tek bayrak, bayrağımızın rengi şehidimizin kanıdır. Hilal bağımsızlığımızın ifadesidir, Yıldız şehidimizin simgesidir. Baktımki aynen okudum şiiri oda okudu. Yahu patenti bize ait bir sor be." dedi.

ÇOCUKLARINI DERSHANELERİNE GÖNDERİYORSANIZ ALIN

Elazığ'a çok hizmet kazandırlarını anlatan Erdoğan, mevcut sıkıntıları bildiklerini belirterek, şözlerini şöyle sürdürdü:
"Pensilvanya'nın buradaki dershanalerini çocuklarınızı gönderiyorsanız alın. Bunlar yavrularımıza, çocuklarımaza, maalesef sadece hasssayitlerimizin kutsallarımızın dışında eğitim öğretim veriyorlar. Bunu görüyoruz. Neden. çünkü farklı bir yaklaşımla bakıyorsunuz ki, yeni yeni tabular inşa ediliyor. Bunu siz yıkacaksınız. Bakınız bunların okulları var mı? Yok mu? Elazığ'da bilmiyorum varsa bunların okullarınızdan çocuklarınızı alın devletin okulları bize yeter. Hem para vereceksiniz, hemde sizin bütün değerlerinize hakaret edilecek. Düşünebiliyormusunuz neler deniliyor. Miraç gecesi sevgili Pyamgaberimiz Miraç'tan iniyor kamyonete bindiriyorlar. Arkasından da birileri bir şeyler söylüyor. Bunlar dağıtmış yahu. Bunlara gereken dersin 30 Mart'ta verilmesi lazım. Bunlar itikadi meselelerdir sıradan olaylar değil. Bakın Savaş Ay 95'te bu zatla bir söyleşi yapıyor. Bu söyleşide Hz Cebrail gelse parti kursa ona da oy vermem diyor. Ona oy vermem diyen bu zat kalkıyor ne diyor çok enterasan Kemal'e oy veriyor. Öbür tarafta MHP'ye de oy veriyor. Şimdi bunlara gereken dersi vermek için 30 Mart'ta çok çalışmamız gerekiyor. Bu millet için bu hak yolda verdiğimiz mücadele için kenetleneceğiz. Ben size inanıyorum. Bu can bu tende oldukça bu mücadelemiz bu kararlılıkla sürecektir"

Başbakan Erdoğan, yapılan hizmetleri anlattıktan sonra, "Hala kalkıyor yalan yanlış ifadelerle bizi karalamaya yok yolsuzluk diyor yok şu. Ey isim vermeyecektim ama burada vereceğim ey Bahçeli sizin takımınız yolsuzluklarla yargılandı. Unutmayın Sakarya, Düzce depremi bunlardan dolayı yargılandı. Ve Siz o depremlerde oraları ihya edemediniz. Biz Van depreminde bir yılda yeni Van'ı inşa ederek yaptık. Bingöl'de, Simav'da bir yılda yeni yerler yaptık. Yolsuzlukların olmadığı iktidarlar bunu yapar. Aynı şeyi Kılıçdaroğlu içinde diyorum. Sen SSK'nın genel müdürlüğü olduğun zamanlarda biz hastane kapılarında çöp olduk. Şimdi soruyorum sizlere istediğiniz ecnazeye hastanelere gidiyormusun. Olay bu. İşçi, memur kardeşim senden 13,5 katrilyon zorunlu tasarruf adı altında kesmediler mi? Bu parayı size kim ödedi? Biz ödedik biz. 3,5 katrilyon ayrıca konut edindirme yardımı adı altında kestiler. Onlar yediler onlar götürdüler biz ödedik. Amcam bak ne diyor. Çok acılar çektik diyor. Bunlar bunu bilmez. Geziciler bunu bilmez. Onlar Ankara'da. Bunlar molotofcu bunlar ellerinde taşla cam çevre indirilenler bunların aydınlık yarını yok. İşte bu Kılıçdaroğlu bunların sevgili büyüğü. Biz elinde molotofla dolaşanları biz elinde tablet bilgisayarla dolaşan gençliği yetiştiriyoruz. Farkımız bu. İnşallah daha iyi olacak. Ama çok çalışacağız. İstiyorumki Elazığ sandıkları patlatsın. 24 gün durmuyoruz çok koşturuyoruz" dedi.

EVLENMEK İSTİYORUM PANKARTI AÇTI
Diyarbakır'dan Elazığ'a Başbakan Erdoğan'ın mitingine gelen 32 yaşındaki Kadir Aydoğmuş, 'Sayın Başbakanım evlenmek istiyorum" yazılı pankart açtı. Aydoğmuş, uzun süredir iş aradığını ve bulamadığını, bu yüzden de evlenemediğini belirterek Başbakan Erdoğan'dan kendisine iş bulmasını istedi.

MİTİNG ÖNCESİ GERGİNLİK YAŞANDI
Başbakan Erdoğan'ın mitingi öncesi Elazığ'da Ak Partililer ile Saadet Partililer arasında bayrak asma üzünden tartışma yaşandı. Polisin araya girmesiyle tartışla büyümeden önlendi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×