Model uçak şampiyonasında kupalar sahiplerini buldu

Kayseri Talas Belediyesi'nin ev sahipliğinde Türk Hava Kurumu işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Fun Fly Model Uçak Şampiyonasında kupalar sahiplerini buldu. Farklı illerden 25 pilotun mücadele ettiği yarışlarda Melih Ulupınar birinci oldu. Akçakaya...

Model uçak şampiyonasında kupalar sahiplerini buldu
07 Temmuz 2014 Pazartesi 12:58

Kayseri Talas Belediyesi'nin ev sahipliğinde Türk Hava Kurumu işbirliğiyle düzenlenen Türkiye Fun Fly Model Uçak Şampiyonasında kupalar sahiplerini buldu. Farklı illerden 25 pilotun mücadele ettiği yarışlarda Melih Ulupınar birinci oldu.

Akçakaya Model Uçak Tesisi'nde düzenlenen yarışmaya Talas Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Eken'in yanı sıra Türk Hava Kurumu Havacılık ve Eğitim Daire Başkanı Bekir Akyüz, THK Kayseri Şube Başkanı Erhan Eğilmez ve çok sayıda model uçak tutkunu katıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı şampiyonada izleyenler akrobasi gösterileriyle de eğlendi. Yarışmada ferdi dalda Melih Ulupınar birinci, Tolunay Sivaslı ikinci ve Oğuzhan Koca üçüncü oldu. 9 takımın mücadele ettiği şampiyonada Bafra Havacılık birinci, Amuk Plus ikinci, Gökçen A. üçüncü ve Talas Havacılık Kulübü ise dördüncü oldu. Dereceye giren pilotların ve takımların ödüllerini Talas Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Eken, Türk Hava Kurumu Havacılık ve Eğitim Daire Başkanı Bekir Akyüz, THK Kayseri Şube Başkanı Erhan Eğilmez ve belediye meclis üyeleri verdi.

Türkiye Fun Fly Model Uçak Şampiyonasının 2. ayağına ev sahipliği yapan Talas Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu'na Türk Hava Kurumu Havacılık ve Eğitim Daire Başkanı Bekir Akyüz tarafından teşekkür plaketi verildi. Başkan Palancıoğlu'nun plaketini yardımcısı Yusuf Eken aldı.

Şampiyonada dereceye giren pilotlar yarışmanın çok güzel ve eğlenceli geçtiğini belirterek, Türkiye'nin en güzel model uçak pistinde keyifli bir uçuş yaptıklarını söyledi. CİHAN

Model uçak şampiyonasında kupalar sahiplerini buldu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×