Mobilya fuarı için imzalar atıldı

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından 19-23 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan mobilya fuarı için organizatör fuar şirketi Erexpo fuarcılık ile imzalar atıldı.

Mobilya fuarı için imzalar atıldı
16 Ocak 2014 Perşembe 17:08

Gaziantep Ticaret Odası (GTO) tarafından 19-23 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek olan mobilya fuarı için organizatör fuar şirketi Erexpo fuarcılık ile imzalar atıldı. Hedef sektörün önemli fuarları arasına girmek ve halı ile ev tekstilini de ekleyerek üçlü konsept oluşturmak olarak belirlendi.

GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık konu ile ilgili yaptığı açıklamada Mobilya, Dekorasyon, Orman Ürünleri ve Mobilya Aksesuarları Fuarı (MOBEF)’nın Gaziantep’in, hitap ettiği pazarlar, coğrafi konumu ve mobilya sektöründeki potansiyelinin bu fuarın başarısında kilit rol oynayacağını dile getirdi. Bartık, fuarın mobilya sektöründeki gizli potansiyeli gözler önüne çıkaracağını vurguladı. Bartık fuar hazırlıkları ile ilgili şu bilgileri verdi: “Oda olarak şehrin ve üyelerimizin hizmetine sunduğumuz projelerden biri olan Gaziantep Sektör Fuarları Projemiz kapsamında düzenleyeceğimiz MOBEF için çalışmalarımıza start verdik. Bu fuarın organizasyonunda birlikte çalışacağımız Erexpo Fuar şirketi ile protokolümüzü imzaladık. Mobilya sektörüne yönelik Gaziantep’teki ilk ihtisas fuarı olan MOBEF’in ulusal ve uluslararası arenadaki tanıtım çalışmaları devam etmekte. 19-23 Kasım tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde kapılarını açacak olan fuar Türk mobilya sektörünün önemli fuarlarından biri olacak.”

İleri ki yıllarda MOBEF’i sinerji oluşturacak sektörleri de içine alan güçlü bir yapıya kavuşturmayı hedeflediklerini belirten Bartık, “Türk mobilya sektörünün 2013 ihracat pazarını incelediğimizde başta Irak olmak üzere Ortadoğu ülkelerinin yoğunluğu dikkat çekmekte. Gaziantep, sınıra olan yakınlığı ve komşu ülkelerle olan yakın ilişkileri dolayısıyla cazibe merkezi olma özelliğini her geçen yıl geliştirmekte. Gerek 2 milyona yaklaşan nüfusu, gerek kişi başına düşen geliri, gerekse güçlü sanayisi ile Gaziantep mobilya fuarı, katılımcılarına önemli bir pazar yaratacaktır. İleri ki yıllarda mobilya sektörü ile aynı konsepte bulunan halı sektörü birbirine sinerji katacak, söz konusu sektörlere tamamlayıcı nitelikte olan ev tekstili de eklenerek üçlü bir konsept oluşturmayı hedefliyoruz.” diye konuştu. CİHAN


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×