Minikler, huzurevi sakinleri için ‘Sizleri de unutmadık’ projesi geliştirdi

Bursa’da, bir ilkokulun 2. sınıf öğrencileri ‘Sizleri de unutmadık’ adlı geliştirdikleri projeyle huzurevi sakinlerini ziyaret edip, onlara özel gösteri sahneledi.

Minikler, huzurevi sakinleri için ‘Sizleri de unutmadık’ projesi geliştirdi
16 Ocak 2014 Perşembe 16:48

Bursa’da, bir ilkokulun 2. sınıf öğrencileri ‘Sizleri de unutmadık’ adlı geliştirdikleri projeyle huzurevi sakinlerini ziyaret edip, onlara özel gösteri sahneledi. Miniklerin huzurevi projesine veliler de pasta börek yaparak destek verdi.

    Yıldırım ilçesi İhsan Dikmen 4 İlkokulu ikinci sınıfta eğitim öğrenim gören 200 öğrenci, ‘Sizi unutmadık’ isimli proje kapsamlı proje geliştirdi. Başbakanlık Ali Osman Sönmez Huzurevi’ni ziyaret eden minik öğrenciler, önce huzurevi sakinlerinin ellerini öptü, sonra hünerlerini onlar için sahneledi. Yaşlılar, bir yandan minik öğrencileri izlerken diğer yandan da öğrenci velilerinin hazırladıkları pasta böreklerdi afiyetle yedi.

    Öğrencilerin halk oyunları gösterisi büyük beğeni topladı. Huzurevi sakinleri ise hatırlanmanın çok önemli olduğunu dile getirdi. İhsan Dikmen 4 İlkokulu Müdürü Yunus Atmaca şunları kaydetti: "“Projemiz; ikinci sınıf öğrencileri tarafından hazırlandı. Yaşlılarımızın unutmadığını göstermek, onlarla sıcak ilişkiler içerisinde olmak için hazırladık bu projeyi. Halk oyunları ve skeçlerle bir nebze de olsa yaşlılara moral vermek istedik. Velilerimiz de yiyecek içeceklerle destek verdiler."

    Minik öğrenciler de huzurevine ilk defa geldiklerini belirterek "Yaşlı amca ve teyzeleri unutmadığımızı göstermek için buraya geldik. Şiir okuyup, oyunlarla onları güldürmek güzel. Çok mutlu olduk, onların hasta olduğuna biraz üzüldük." şeklinde konuştu. CİHAN

Minikler, huzurevi sakinleri için ‘Sizleri de unutmadık’ projesi geliştirdi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×