Minik Santranç severler Ahi Kolejinde buluştu

Amasya Merzifon Özel Ümit Eğitim Kurumları Ahi Koleji il geneli masa tenisi turnuvası düzenledi.

Minik Santranç severler Ahi Kolejinde buluştu
20 Ocak 2014 Pazartesi 16:38

Amasya Merzifon Özel Ümit Eğitim Kurumları Ahi Koleji il geneli masa tenisi turnuvası düzenledi.
Merzifon Özel Ahi Koleji, açıldığı günden itibaren hem eğitim hem de sosyal ve kültürel faaliyetleri ile bölgenin parlayan yıldızı olmaya devam ediyor. Vezirköprü’den Havza’ya Suluova’dan Gümüşhacıköy’e kadar birçok öğrenciye Merzifon’da eğitim öğretim imkanı sunan Özel Ahi Koleji yapmış olduğu Amasya geneli organizasyonlarla da Merzifon tanıtımına büyük katkıda bulunuyor.
Ahi Koleji düzenlediği Amasya geneli Sağlam Kafa 7. Satranç Turnuvası ile küçükler kategorisinde satranç severleri buluşturdu. Amasya ve ilçelerinde toplam 86 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilen turnuva oldukça çekişmeli ve keyifli geçti. Sabah kahvaltısı ile başlayan turnuvanın organizasyonu Özel Ahi Koleji ve Türkiye Satranç Federasyonu yetkilileri ve hakemlerince gerçekleştirildi.
Turnuvayla ilgili Özel Merzifon Ahi Koleji Müdürü Arslan Cömert, "Öğrencilere hızlı,doğru ve çabuk düşünebilme alışkanlığı kazandırmak,satranç sporunu sevdirmek ve öğrencilerin kendilerine olan güven duygusunu geliştirmek maksadıyla bu sene yedincisini düzenlediğimiz turnuvaya olan ilgiden oldukça memnunuz." diye konuştu.
    Turnuvada 2002-2003 doğumlu öğrencilerde Ahi Koleji’nden Mehmet Oğuz Özarabacı Birinci, Merzifon Gazi Ortaokulundan Hüseyin Şencan ikinci, Merzifon Abide Hatun Ortaokulundan Altan Aktaş üçüncü, Suluova İlkokulundan Ulaş Karka dördüncü ve Ezine Pazar Atatürk Ortaokulundan Ahmet Meralı beşinci oldu.
    2004-2005 doğumlularda ise Merzifon Halk Eğitim Merkezi Satranç Kulübü Öğrencisi Mesut Yiğit Yıldırım birinci, Merzifon Atatürk İlkokulundan Efe Koç ikinci, Merzifon Şehit Polis Halim Çalkan İlkokulundan Mustafa Murat Aydın üçüncü, Merzifon Mehmetçik İlkokulundan Muhammed Emirhan Uludoğan dördüncü ve Merzifon Atatürk İlkokulundan Emir Hüsnü Güney beşinci olarak dereceye girdiler.
CİHAN

Minik Santranç severler Ahi Kolejinde buluştu


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×