Minik Rektör, bilim adamlarından icat yapmalarını istedi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu tüm yurtta olduğu gibi, Çukurova Üniversitesi’nde de yaşandı.

Minik Rektör, bilim adamlarından icat yapmalarını istedi
23 Nisan 2014 Çarşamba 14:08

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu tüm yurtta olduğu gibi, Çukurova Üniversitesi’nde de yaşandı. Yüreğir Çukurova İlkokulu 4. Sınıf Öğrencisi Merve Arınç bu özel gün dolayısıyla temsili olarak Çukurova Üniversitesi Rektörlük makamına oturdu.

Minik Rektör Merve Arınç, kırmızı plakalı makam aracıyla Rektörlük binasına geldi. İlk olarak Çukurova Üniversitesi Senato Salonu’nu ziyaret eden minik Rektör için temsili devir-teslim töreni yapıldı. Makamını Merve Arınç’a devreden Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Senatonun alınacak kararlar için talimatlarını beklediğini söyledi. Rektör koltuğuna oturan Merve Arınç, fakülte dekanlarından dünyada ses getirecek ve insanlığa hizmet edecek bir icat yapmalarını istedi.

Minik Rektörün bir diğer talimatı ise durumu iyi olmayan öğrencilere burs imkanlarının arttırılarak, barınma sorunu için yeni yurtların yapımıydı. Minik Rektör, Üniversitenin Resim Bölümü öğrencilerinden ve hocalarından, Yüreğir Çukurova İlkokulu’nun bahçe duvarlarını rengarenk boyamalarını ve resimler yapmalarını; ayrıca, kurulma aşamasında olan kütüphaneye de kitap desteğinde bulunulmasını istedi. Konuyla ilgili Dekan ve Rektör Yardımcıları notlarını alırken, minik Rektöre bu çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağı bilgisi verildi.

Senato toplantısının ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar Minik Rektör Merve Arınç’a hediyeler vererek, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan bayramını kutladı.

Çukurova Üniversitesi’nde bir başka 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinliği de Devlet Konservatuarı tarafından yapıldı. ÇÜ Devlet Konservatuarı farklı okullardan gelen öğrencilerin katılımıyla şenlik gerçekleştirdi. Mithat Özsan Amfisi’nde düzenlenen, saygı duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan şenliğin açılış konuşmasını yapan ÇÜ Devlet Konservatuarı öğrencisi Fatma Betül Bağrıyanık, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, bilim ışığında hızlı adımlarla yürümeye devam edeceklerini vurgulayarak, tüm dünya çocuklarının 23 Nisan bayramını kutladı.

Şenlikte piyano, yaylılar, üflemeliler ile bale gösterisi sergilendi. İllüzyon gösterisi, Aşık Veysel-Barış Manço kukla gösterisi ve Aşık ile Maşuk gösterileri miniklerin oldukça ilgisini çekti.
CİHAN

Minik Rektör, bilim adamlarından icat yapmalarını istedi


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×