Minibüsü lastikçiye çevirdi, gece gündüz yollarda patlak tamir ediyor

Kocaeli’nde ikamet eden Yunus Soslu, 30 yıldır işlettiği lastik tamircisi dükkanı kapattıktan sonra minibüsünü seyyar lastikçiye çevirip yollara düştü.

Minibüsü lastikçiye çevirdi, gece gündüz yollarda patlak tamir ediyor
20 Ocak 2014 Pazartesi 11:58

Kocaeli’nde ikamet eden Yunus Soslu, 30 yıldır işlettiği lastik tamircisi dükkanı kapattıktan sonra minibüsünü seyyar lastikçiye çevirip yollara düştü. Bursa-İstanbul karayolu başta olmak üzere kamyon ve TIR sürücülerinin vazgeçilmezi olan Yunus Soslu, gelen telefon üzerine yollara koyulup lastik tamir ediyor. Soslu, "Benim için sınır yok, nerede lastik patlayıp, yolda kalan olursa oraya gidiyorum." dedi.

    Kocaeli’nde yaklaşık 30 yıl lastik tamiri dükkanı işleten Yunus Soslu, geçtiğimiz sene kira fiyatlarının artmasıyla işyerini kapattı. Uzun yıllar hayalini kurduğu seyyar lastikçiyi hayata geçiren Soslu, öncelikle minibüsünü lastik dükkanı olarak dizayn etti. Komprosörden su teknesine kadar tüm donanımları minibüse yerleştiren Soslu, bastırdığı kartviziti de kamyon ve TIR sürücülerine dağıttı. Soslu, aradan geçen bir senelik sürede yolda kalan sürücülerin vazgeçilmezi oldu. Kendisine telefonla ulaşılan Soslu, gece gündüz demeden yollara koyulup yolda kalan sürücülerin imdadına yetişiyor.

    NEREDE OLURSA, OLSUN GİDİP YAPIYORUZ

    "Hizmette sınır yok, her yere gidiyorum" diyen Soslu, İstanbul ve Bursa’ya bile lastik tamirine geldiğini söylüyor. Bursa-İstanbul karayolu üzerinde Gemlik Kurtul mevkiinde TIR lastiği tamir ederken gazetecilere açımlamalarda bulundu. Uzun yıllar seyyar lastikçiliği hayal ettiğini belirten Yunus Soslu şunları kaydetti: "Ben Erzurumluyum. 30 yıldır lastik tamirciliği yaptım. Dükkanı kapattıktan sonra başka yapacak bir şey kalmadı. 4 çocuğum var. Çalışmak zorundayım. Arayan oldu mu, İstanbul’a kadar bile gidiyorum. Sürücülere kartvizit dağıttım. Telefon acıyorlar, ben hemen gelip yapıyorum. Nerede kalırsa kalsın, insanımıza hizmet veriyoruz. Minibüsümü dizayn edip, yollara koyuldum. Arayan herkese gidiyorum. 7/24 sürücülerin hizmetindeyim. Telefon açıyorlar, ben de gidiyorum. Allah bereket versin, aç kalmıyoruz. Bu sabah, erkenden kalkıp Gemlik’e geldim ve TIR lastiği tamir ediyorum. Bir TIR lastiğini 50 liraya yapıyoruz, duruma göre mazot parası da alıyoruz. Diğer türlü 1500 lira kira vermek zorundasın. Başka yapacak bir şey kalmadı."

    OTOBANDA LASTİĞİN PATLIYOR; ADAM GELİP YAPIYOR, BUNDAN İYİ HİZMET OLUR MU?

    Gemlik Serbest Bölge’de yük almaya gelen TIR sürücüsü Rıza Ateş ise seyyar lastik hizmetinden memnun olduğunu söyledi. Ateş, "İleride lastikçi vardı, kapalıydı. Telefon ediyorsun, arkadaş geldi. Gayet güzel hizmet. Daha bundan hizmet olmaz. Otobanda lastiğin patlıyor, adam gelip, lastiğini yapıyor, bundan daha iyi hizmet olur mu?" şeklinde konuştu. CİHAN

Minibüsü lastikçiye çevirdi, gece gündüz yollarda patlak tamir ediyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×