Milyon dolarlık pırlanta göz kamaştırıyor

İstanbul'da düzenlenen mücevher fuarında 1 milyon dolarlık pırlanta, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Milyon dolarlık pırlanta göz kamaştırıyor
05 Şubat 2014 Çarşamba 17:38

İstanbul'da düzenlenen mücevher fuarında 1 milyon dolarlık pırlanta, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Pırlantanın dünyada başka bir örneğinin bulunmadığı belirtildi.

Sereks Fuarcılık tarafından her yıl düzenlenen ‘Outlet Mücevher Fırsat Günleri’, Harbiye Askeri Müze’de bugün başladı. Yaklaşan 'Sevgililer Günü' için 59 liradan başlayan fırsat ürünlerinin de yer aldığı fuarın en pahalı ürünü ise 53 karatlık pırlanta oldu. Yaklaşık 1 milyon dolar değerindeki pırlanta, ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Fuarda çeşitli pırlantalara ev sahipliği yapan Tuğba Karaman, fuarın 1 milyon dolarlık en pahalı ürünü hakkında bilgi verdi. Karaman, “Fuarımızın en pahalı ürünün fiyatı 1 milyon dolar. Üzerinde 53 karat damla markiz ve pırlanta kesimi olarak adlandırdığımız taşlarla bezeli tamamen el işçiliği ile çalışılmış bir ürün. Butik tasarımdır. Türkiye’de ve dünyada bir tane bu nedenle yoğun talep görüyor. Bir bayan olarak bu ürünleri görebildiğim için çok mutluyum." ifadelerini kullandı.

14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla ürünlere yoğun talep olduğunu belirten Karaman, “Hem fuarımızın en pahalı ürününe hem de diğer ürünlerimize yoğun talep var. Bu fuarda sevgililer gününe özel bir çalışma oldu. Diğer pırlanta ürünlerimiz, değerli ve yarı değerli taşlarla, inciyle yapılan ürünlerimizde yoğun talep görüyor. Tüm mücevherseverleri fuarımıza bekliyoruz.” diye konuştu.

Bir milyon dolarlık pırlantayı takan manken Didem Bikay ise, “Bu takıyı takmak çok güzel bir duygu. Üzerimde ağır bir yük taşıyorum sanki. Gerdanlığı, küpeleri çok beğendim. İnşallah bir gün bana da alan birisi olur.” şeklinde konuştu.
CİHAN

Milyon dolarlık pırlanta göz kamaştırıyor


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×