Milli Olimpiyat Komitesi üyeleri Vali Coş'u ziyaret etti

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Türk sporunun gelişmesine gönüllü olarak katkı sağlayanlara şükran borçları bulunduğunu söyledi.

Milli Olimpiyat Komitesi üyeleri Vali Coş'u ziyaret etti
22 Ocak 2014 Çarşamba 13:23

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Türk sporunun gelişmesine gönüllü olarak katkı sağlayanlara şükran borçları bulunduğunu söyledi.

Vali Coş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Genel Sekreter Yardımcısı ve Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Komisyonu Başkanı Bilal Porsun, TMOK Yönetim Kurulu Üyesi ve Saymanı Oktar Tertemiz, TMOK Spor Kültürü Olimpik Eğitim Komisyonu Üyesi Ramazan Şanıvar’ı makamında kabul etti.

Ülkelerin ve kentlerin tanıtımında sporun önemine değinen Vali Coş, TMOK’un yürüttüğü ‘Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’nin öğrencilerin olimpizm, çevre, spor bilinci ve kültürü edinmeleri için anlamlı olduğunu belirtti. Türk sporunun gelişmesine gönüllü olarak katkı sağlayanlara şükran borçlu olduklarını dile getiren Vali Coş, “Bizler de Adana’da göç yoluyla kentimize gelen dar gelirli aile çocuklarını kötü alışkanlıklardan kurtarmak için ‘Sevgiye Uzanan Eller Projesiyle binlerce öğrenciye spor, sanat, çevre edindiriyoruz. Geçtiğimiz günlerde de Çukurova Üniversitesi ile protokol imzalayarak yine anlamlı bir çalışmaya öncülük ettik.” dedi.

Vali Hüseyin Avni Coş, başarılı sporcuları ve kulüpleri de desteklediklerini belirterek, “Bunun yanı sıra amatör spor kulüplerini de gerekli desteği sağlıyoruz. Mevcut spor tesislerinin yanı sıra Sarıçam ilçesinde 33 bin kişilik stat, İkibinevler Mahallesi’nde 7 bin 500 kişi kapasiteli spor salonu ile Kapalı Yüzme Havuzu’na kavuşturacağız. 71 amatör spor kulübüne malzeme yardımı yaptık. Kentlerin tanıtımına, sosyal ve ekonomik gelişimlerine önemli katkı sağlayan sporu önemsiyoruz.” diye konuştu.

TMOK Genel Sekreter Yardımcısı Bilal Porsun, sporun gelişmesi ve yaygınlaşmasında yerel yöneticilerin çabalarının inkar edilemeyeceğini ifade etti. 2020 Olimpiyat Oyunları’nın çeşitli nedenlerle kaybedildiğinin altını çizen Porsun, Türkiye’nin mutlaka olimpiyatlara ev sahipliği yapacağına inandığını vurguladı.

Porsun, ziyaret sırasında Adana’ya ve ülke sporuna katkısı nedeniyle Vali Coş’a plaket verdi.
CİHAN

Milli Olimpiyat Komitesi üyeleri Vali Coş'u ziyaret etti


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×