Midyat’ta vatandaşlar paletli araçlar ve ambulanslarla hastaneye kaldırıldı

Kar yağışının etkisini sürdürdüğü Mardin’in Midyat ilçesinde köyde bululan vatandaşlar, askeri araçlar ve paletli ambulanslar yardımıyla hastaneye kaldırıldı.

Midyat’ta vatandaşlar paletli araçlar ve ambulanslarla hastaneye kaldırıldı
14 Aralık 2013 Cumartesi 21:03

Kar yağışının etkisini sürdürdüğü Mardin’in Midyat ilçesinde köyde bululan vatandaşlar, askeri araçlar ve paletli ambulanslar yardımıyla hastaneye kaldırıldı. Vatandaşlar devlet yetkililerine teşekkür etti.
    
    Midyat’a 17 kilometre mesafede bulunan Çaldere köyünde diyaliz hastası annesi için yetkililerle diyaloga giren vatandaşın çırpınışı sonuç verdi. Birçok köy yolu kapalı bulunan ilçede yetkililer hasat vatandaş için seferber oldu.

    İş makineleriyle Çaldere köyü yolu açılırken paletli ambulans ve askeri araçlar Nefise Akan'ın (70) yardımına koştu. Diyaliz hastası olan Akan hastanede tedavi altına alındı.

    Askeri birlikler ve karayolları ekipleri yardımıyla birçok hasta vatandaşı yardımına koştuklarını belirten Hastane Başhekimi ve Yöneticisi Opr. Dr. Bilal Arıkan, özellikle diyaliz hastaları için yapılan çalışmalardan söz etti. Arıkan “Hastanemizin diyaliz ünitesinde normal vakitte 25 hastamıza hizmet vermekteyiz bu hastalarımızın 13 tanesi ilçe merkezinin dışından kalmaktalar. Bu hastaların ulaşımını kendi aracımızla yapmaktayız hastamızı alıp diyaliz hizmetini verdikten sonra tekrar evlerine bırakmaktayız. Bu yoğun kar yağışı başladığı andan itibaren biz bu nakil işlemlerinde sıkıntı yaşamaya başladık ve hastalarımız da diyalize giremediği için sıkıntılar oldu haberlerini aldık ve durumu hemen genel sekreterliğimiz aracılığıyla Mardin’de kurulan kriz masasıyla paylaştık onların koordinasyonuyla 112’nin desteğiyle burada toplum sağlığı merkezinin desteğiyle ve hastanemizde çalışan tüm arkadaşlarımızın gayretiyle biz bu dışarıdaki 13 hastamıza ulaştık en son hastamız da bugün Tuğay Komutanlığı'nın sağlamış olduğu paletli araçla hastanemize ulaştı tüm hastalarımızın sıkıntısını sıkıntısız bir şekilde tamamladık.” dedi.

    Annesi için devlet yetkililerin yaptıklarından dolayı memnuniyetini dile getiren Vahap Akan, “Çok kar vardı ve gelmemiz mümkün değildi. Greyderler geldi köyümüzün yolunu açtı, paletli ambulans annemi hastaneye yetiştirdi. Yetkililere teşekkür ederim.” diye konuştu. CİHAN

Midyat’ta vatandaşlar paletli araçlar ve ambulanslarla hastaneye kaldırıldı


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×